Porto vs Juventus, 22.02.2017

 1. Orta Hakem

  1. Almanya F. Brych
 1. Yardımcı Hakemler

  1. Almanya M. Borsch
  2. Almanya S. Lupp
 1. 4. Hakem

  1. Almanya R. Foltyn
Juventus, Porto'ya resmi maçlarda hiç yenilmedi (2G 1B). 
İtalyan takımları, Porto deplasmanında oynadığı son beş Şampiyonlar Ligi maçını da kazanamadı (4B 1M). Şampiyonlar Ligi'nde Porto'yu deplasmanda yenen son İtalyan takımı, Mart 1993'te AC Milan olmuştu.
Juventus, 2012/13'ten bu yana Şampiyonlar Ligi grubundan lider çıkamadı. Porto ise kupaya son 10 katılımının yedisinde gruptan çıkmayı başardı.
Ancak Porto, son altı katılımının sadece birinde Şampiyonlar Ligi'nde son 16'nın ötesine geçebildi; Juventus da son üç sezonda bunu sadece bir kez başarabildi.
Porto, Şampiyonlar Ligi'nde elemeli turlarda iç sahada oynadığı son 14 maçın sadece birini kaybetti (7G 6B).
Porto, Dragao'da oynadığı son 12 Şampiyonlar Ligi maçının sadece birinde gol atamadı. 
Porto, Şampiyonlar Ligi'ndeki son üç maçında gol yemedi ve kupada yoluna devam eden takımlar arasındaki en iyi seriye sahip. 
Juventus, bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde deplasmanda oynadığı üç maçı da kazanan tek takım (sekiz gol atıp bir gol yedi).
Bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde hiçbir takım Juventus'tan daha az gol yemedi (altı maçta iki gol).
André Silva, Porto'nun bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde attığı dokuz golün altısına katkı yaptı (dört gol, iki asist).
Gonzalo Higuain, Şampiyonlar Ligi elemeli turlarında oynadığı 20 maçta sadece iki gol atabildi. Grup maçlarında ise 38 maçta 15 golü var.
Sizce bu maçı kim kazanır?
Sizce bu maçı kim kazanır?
Evsahibi
Deplasman
Berabere
Toplam oy:
Şampiyonlar Ligi kapsamında oynanan Porto – Juventus karşılaşmasına ait yayıncı, hakem, ilk 11 gibi maç bilgilerine ulaşabilirsiniz. Takımların karşılaştırmalarını görebilirsiniz. Ayrıca karşılaşma devam ederken ve sonrasında maça ait topla oynama, kaleyi bulan şut, toplam pas ve bunun gibi verilere erişebilirsiniz. İsterseniz maçın canlı anlatımını görsel olarak takip edebilirsiniz.