Leverkusen vs Atlético Madrid, 21.02.2017

İki takım arasında oynanan maçlarda sonuçlar dengeli: Bayer Leverkusen ve Atletico Madrid birer galibiyet alırken iki maç da berabere bitti; iki takım da üçer gol attı. İki takım arasındaki hiçbir maçta ikiden fazla gol atılmadı.
İki takımın Şampiyonlar Ligi'nde grup sonrası turlardaki tek eşleşmesinde gülen taraf Atletico olmuştu (2014/15'te son 16 turunda iki maç toplamı 1-1; penaltılarda 3-2).
Atletico Madrid, Diego Simeone yönetiminde son 16 turunda hiç elenmedi (2013/14, 2014/15, 2015/16).
Bayer Leverkusen, son altı Şampiyonlar Ligi katılımının beşinde gruptan çıkmayı başardı. Ancak, 2001/02'den bu yana son 16'nın ötesine geçemediler.
Bayer Leverkusen, Şampiyonlar Ligi'nde eleme turlarında oynadığı son dokuz maçın sekizini kaybetti (1G). O tek galibiyet de Atletico Madrid karşısında gelmişti (1-0, Şubat 2015).
Bayer Leverkusen, son sekiz Şampiyonlar Ligi maçını kaybetmedi (2G 6B) ve turnuvadaki en iyi serisini yaşıyor. Şu anda turnuvada halen devam eden takımlar arasında sadece Real Madrid daha iyi bir seriye sahip (10 maç).
Bayer Leverkusen, Şampiyonlar Ligi'nde İspanya takımlarına karşı evinde oynadığı 11 maçta da gol bulmayı başardı.
Atletico Madrid, Şampiyonlar Ligi'ne döndüğü 2013/14 sezonundan bu yana oynadığı 42 maçın 25'inde kalesini gole kapatmayı başardı – aynı dönemde turnuvadaki en yüksek sayı bu. 
Atletico Madrid, 2016 takvim yılının başından bu yana Şampiyonlar Ligi'nde deplasmanda birden fazla gol atamadı.
Atletico Madrid'in bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde aldığı beş galibiyetin dördü tek farklı skorla geldi.
Antoine Griezmann, geçen sezonun başından bu yana Atletico Madrid'in Şampiyonlar Ligi'nde attığı 24 golün %54'ünde pay sahibi (10 gol, üç asist).
Javier Hernandez bu sezon altı Şampiyonlar Ligi maçında bir gol atabildi; geçen sezon altı maçta beş gol bulmuştu.
Sizce bu maçı kim kazanır?
Sizce bu maçı kim kazanır?
Evsahibi
Deplasman
Berabere
Toplam oy:
Şampiyonlar Ligi kapsamında oynanan Leverkusen – Atlético Madrid karşılaşmasına ait yayıncı, hakem, ilk 11 gibi maç bilgilerine ulaşabilirsiniz. Takımların karşılaştırmalarını görebilirsiniz. Ayrıca karşılaşma devam ederken ve sonrasında maça ait topla oynama, kaleyi bulan şut, toplam pas ve bunun gibi verilere erişebilirsiniz. İsterseniz maçın canlı anlatımını görsel olarak takip edebilirsiniz.