Boluspor vs Beşiktaş, 20.12.2016

Boluspor ve Beşiktaş Türkiye Kupası’nda daha önce dört kez karşılaştı. Bu maçların ikisini Beşiktaş, birini Boluspor kazandı (1B).
İki takım resmi maçlarda en son yine Türkiye Kupası’nda karşılaşmış (22 Mart 2012), bu maçta Boluspor sahadan 1-0’lık galibiyetle ayrılmıştı.
Beşiktaş’ın Boluspor ile oynadığı ve kaybettiği son maçta ilk 18’de olan oyunculardan sadece Necip Uysal, Beşiktaş’ın güncel kadrosunda da yer alıyor.
İki takımın Türkiye Kupası’nda oynadığı dört maçta da karşılıklı gol olmadı.
Boluspor ve Beşiktaş’ın Türkiye Kupası’nda oynadığı dört maçta toplam yedi gol atıldı (maç başına 1.7 gol). Ancak bu gollerin beşi tek maçta olmak üzere (7 Mart 1990, 5-0) altısı Beşiktaş tarafından kaydedildi.
Beşiktaş’ın Boluspor’u Türkiye Kupası’nda 5-0 yendiği maçta Boluspor’un teknik direktörü Şenol Güneş’ti. Bu aynı zamanda Boluspor’un Beşiktaş karşısında resmi maçlarda aldığı en ağır yenilgiydi.
Şenol Güneş, Beşiktaş’ın başındayken eski takımları ile (Trabzonspor, Bursaspor ve Antalyaspor) tamamı Süper Lig’de olmak üzere dokuz kez karşılaştı ve bunların sekizini kazandı (1M).
Beşiktaş bu sezon Türkiye Kupası’nda oynadığı iki maçı da 2-1’lik skorlar ile kazandı.
Beşiktaş’ın son altı resmi maçının dördü 2-1’lik skorlar ile sonuçlandı.
Boluspor’un bu sezon Türkiye Kupası’nda oynadığı iki maçta toplam yedi gol atıldı (maç başına 3.5 gol).
Beşiktaş, Galatasaray’ın ardından (17), Türkiye Kupası’nı en fazla kazanan ikinci takım konumunda (9).
Beşiktaş, Türkiye Kupası’nı en son kazandığı 2010/11 sezonundan bu yana çeyrek finalden ileriye gidemedi.
Kerim Frei, Beşiktaş’ın bu sezon Türkiye Kupası’nda attığı dört golün üçünün sahibi oldu. Bu sezon iki maçta üç gol atan oyuncu, bundan önce Türiye Kupası’nda oynadığı 17 maçta bir gol atabilmişti.
Sizce bu maçı kim kazanır?
Sizce bu maçı kim kazanır?
Evsahibi
Deplasman
Berabere
Toplam oy:
Ziraat Türkiye Kupası kapsamında oynanan Boluspor – Beşiktaş karşılaşmasına ait yayıncı, hakem, ilk 11 gibi maç bilgilerine ulaşabilirsiniz. Takımların karşılaştırmalarını görebilirsiniz. Ayrıca karşılaşma devam ederken ve sonrasında maça ait topla oynama, kaleyi bulan şut, toplam pas ve bunun gibi verilere erişebilirsiniz. İsterseniz maçın canlı anlatımını görsel olarak takip edebilirsiniz.