Telafisi olmayan maçlar başlıyor!

Telafisi mümkün olmayan karşılaşmaların oynanacağı son 16 turu detaylı istatistikler, uzman görüşleri, özel oyunlar ve CANLI İDDAA ile Nesine.com’da, oynamak için hemen tıkla!

Almanya ve Belçika’dan Erken Veda!

Dünya Kupası’nda grup maçları tamamlanırken, bu büyük organizasyona ev sahipliği yapan Katar ikinci maçların ardından kupaya veda eden ilk takım olmuştu. Katar, Dünya Kupası’na en erken veda eden takım olarak da kayıtlara geçti.

Turnuvaya erken veda eden takımların en dikkat çekeni ise Almanya oldu. 4 Dünya Kupası şampiyonluğu olan Panzerler, gruptaki son maçında Kosta Rika’yı yenmesine ragmen 4 puan ve averajla 3. sırada kalarak hayal kırıklığı yarattı. Kadrolarında birçok yıldız ismi bulunduran Belçika ve Danimarka da turnuvaya erken veda eden iki önemli futbol ülkesi oldu. Bu 4 ülkenin dışında Ekvador, İran, Galler, Meksika, Suudi Arabistan, Tunus, Kosta Rika, Kanada, Kamerun, Sırbistan, Gana ve Uruguay için de grup aşamasında Dünya Kupası macerası sona erdi.

Sürpriz Yaptılar!

D Grubu’nda Tunus ve Danimarka’yı geride bırakarak Fransa’nın ardından ikinci sırayı alan Avustralya bir üst tura adını yazdırdı.

Japonya ise İspanya ve Almanya’nın bulunduğu E Grubu’ndan lider çıkarak büyük bir sürprize imza attı. Doğu Asya ülkesi aynı zamanda Almanya’yı da turnuvanın dışına itmiş oldu.

Dünya Kupası gruplarında bir başka sürpriz de Fas’tan geldi. Afrika temsilcisi, F Grubu’nu lider tamamlayarak turnuvanın favorilerinden Belçika’yı saf dışı bıraktı.

H Grubu’nda ise kağıt üstünde son 16’ya kalması beklenen Uruguay, Dünya Kupası’ndan erken ayrıldı. Bu gruptan Portekiz lider olarak çıkarken, ikinci sırayı Güney Kore aldı.

Dünya Kupası Son 16 Eşleşmeleri Nasıl Oluştu?

Dünya Kupası son 16 turu A-B, C-D, E-F ve G-H gruplarını ilk 2 sırada tamamlayan takımların çapraz eşleşmelerine sahne olacak. Son 16 turu heyecanı bugün 18:00’de başlayacak ve çeyrek finale kalacak son takım Salı günü 22:00’de belli olacak. İşte son 16 karşılaşmaları:

Cumartesi

18:00 Hollanda-ABD

22:00 Arjantin-Avustralya

Pazar

18:00 Fransa-Polonya

22:00 İngiltere-Senegal

Pazartesi

18:00 Japonya-Hırvatistan

22:00 Brezilya-Güney Kore

Salı

18:00 Fas-İspanya

22:00 Portekiz-İsviçre

Çeyrek Finalde İki Dev Eşleşme Olabilir!

Son 16 turu ile birlikte çeyrek final eşleşmeleri de belli oldu. Bu turda erken final niteliğinde sayılabilecek maçlar da oynanabilir. Çeyrek final eşleşmeleri ise şöyle oluştu:

Hollanda - ABD / Arjantin - Avustralya

İngiltere - Senegal / Fransa - Polonya

Japonya - Hırvatistan / Brezilya-Güney Kore

Fas - İspanya / Portekiz-İsviçre

Dünya Kupası son 16 turu heyecanı ÖZEL OYUNLARLA Nesine.com’da! Bahis seçeneklerini görmek ve oynamak için hemen tıkla.

Son Haberler