Spor yazarlarının Trabzonspor yorumları

Spor Toto Süper Lig'in 27. haftasında Trabzonspor, sahasında Kayserispor'a 4-3 mağlup oldu.

Spor yazarlarının karşılaşmaya dair öne çıkan yorumlarını sizler için derledik.

Engin Kehale - Hürriyet

Orhan Ak, maç öncesinde oyuncuları uzun zamandır tanıdığını ve bunun kendisi için önemli avantajlardan bir tanesi olduğunu belirtti. Adbülkadir, Visca, Yusuf, Markovic ve Maxi Gomez’li ön hat taraftarı heyecanlandırsa da orta sahadaki büyük boşluk, bordo mavililerin oyunu tutmasını maç boyu engelledi. Çağdaş Atan ise çok doğru bir planla sahadaydı. Ön taraf sürekli hareketli, kenarlar içeri desteğe ve sürpriz koşularla rakip ceza sahasına gelerek sahanın farklı bölgelerinde sayısal üstünlüğü Kayserispor lehine çevirdi. 3-1’i yakaladıktan sonra takımının geri çekilmesi ve paniklemesi az daha maçın ellerinden gitmesine sebep oluyordu fakat çabuk toparlanıp, tekrar oyunlarını stabil hale getirmeyi başladılar.

Reha Kapsal - Fotomaç

Trabzonspor savunması her zamanki gibi dağınık. Kaleci Uğurcan Çakır'ın bedeni sahada, kafası başka yerlerde... İşin ilginç tarafı Lazar Markovic kiralık olmasına rağmen, özellikle ilk yarıda takımın en istekli oyuncusuydu. Trabzonspor, Ziraat Türkiye Kupası'nda Ankaragücü'yle eşleşmişti. Kayserispor karşısında alınan sonuç, kupayı alıp, Avrupa'ya gitmek için oyuncuları kendilerine getirmesi açısından önemliydi. Bundan sonra kalan tek kulvarda başarılı olmak için hedefe kilitlenmeliler.

Aksal Yavuz - Milliyet

Orhan Ak’ın Yusuf ile başlaması büyük hata idi. Bir diğer hatası gününde olmayan, henüz tam olarak hazır olmayan Vişça dururken, Trabzonspor’un oyuna tutunması için elinden gelenin en iyisini yapan, gollerde büyük katkısı olan, takımına penaltı kazandıran, iki topu direkte patlayan Markoviç ve bir gol atan, etkili oynayan Abdülkadir’i oyundan almasıydı. O değişiklikler Yukatel Kayserispor’a derin bir nefes aldırırken, Trabzonspor’a adeta el freni oldu. Halbuki Trabzonspor oyunu dengelemiş, iyi de oynamaya başlamıştı. Dememiz o, bu mağlubiyet Orhan Ak’a yazar!

Cemal Ersen - Milliyet

Trabzonspor lig defterini kapatmıştı. Kabul ama Avrupa hedefi için en kestirme yol Türkiye kupası ise, bu oyun anlayışı ve oyuncu tercihleri yetersiz kalıyor. Olağanüstü şeyler gerçekleşmez ise bordo-mavili camia bir süre daha sınırlarımızın ötesinde heyecan yaşayamayacak maalesef. Başkan Doğan ve arkadaşlarının işi gerçekten çok zor.
Son sözüm Orhan Ak’a. Hocam görüyorsunuz işte, Yusuf Yazıcı için Trabzonspor defteri kapanmış. Israr niye? Takıma yaptığı hizmetleri bir kenara yazın ama Yusuf’u daha fazla yıpratmayın, üzmeyin, ıslıklatmayın. Taraftar kafayı takmış. Ağzı ile kuş tutsa yaranmayacak. Antrenman oyuncusu kalsın, sonra yeni yolunu çizsin.

Son Haberler