Spor yazarlarından milli takım yorumları

A Milli Takımımız, EURO 2024 elemeleri D Grubu ilk maçında Ermenistan'ı geriden gelerek 2-1 mağlup etti.

Spor yazarlarının mücadeleye dair yaptığı yorumları sizler için derledik.

Uğur Meleke - Hürriyet

Dün bizim 10’da birimiz değerinde olan, FIFA sıralamasında 50 basamak altımızdaki Ermenistan deplasmanına konservatif bir 11’le çıkınca üzüldüm bir Türk sporsever olarak. İlk 45 dakikada ikinci-üçüncü bölge geçişini yapamadık, Ermenilere solumuzdan üç büyük fırsat verdik ve büyük takım davranışı sergileyemedik sahada. Ancak ikinci yarıda sahadan bir stoper eksiltip 4-3-3’e dönünce, Salih Özcan ve Kerem’in girişiyle bağlantılarda başarı yüzdemizi artırınca kalitemizi bir miktar daha yansıttık sahaya. Bu dönüşüm de galibiyete yetti zaten. Ancak salı günü içeride Hırvatistan’ı yenmek istiyorsak bir konuda hata lüksümüz yok: Dünyanın en iyi orta saha organizasyonlarından birine sahip Hırvatlar’a karşı iki orta sahayla çıkamayız. Bursa’da üçlü savunma ve iki merkez oyuncu intihar olur.

Ömer Üründül - Sabah

Onur Bulut çok iyi çalıştı. Enes müthiş mücadele etti, pres yaptı, ikinci golün asistini gerçekleştirdi. Ayrıca sürekli faullerle dayak yedi, sonra da bir deparda sakatlandı.
Gelelim Kuntz'a... Hiç alışık olmadığımız üçlü defans uygulanır mı? Üstelik de ciddi maç eksiği olan Merih ve Çağlar ile birlikte. Bundesliga lideri Dortmund'un direkt oyuncusu olan Salih Özcan da ilk yarı kulübede kaldı!

Atilla Gökçe - Milliyet 

Neşeli sonucuna rağmen zor bir maç kazandık. Ermenistan’ın son Dünya Kupası elemelerinde başarılı maçlar oynayıp futbolunu geliştirmesi dikkate alınmalı. 2-1’lik skoru tutarken beklenmedik bir beraberlik golü yememek telaşıyla zaman zaman zor durumlar da yaşadı bizimkiler. Neyse ki kalede Mert vardı. Ama sadece ona değil hepsine alkış borcumuz var. Bu oyun Hırvatistan maçına yeter mi? O gün başka bir oyun oynanacak. Her şeyden önce bir fazlayız… Bursa’da oynuyoruz ya! 

Tunç Kayacı - Fanatik

Kuntz tercihlerinde gerçekten yetersiz olduğunu Erivan’da da gösterdi çünkü Ermenistan karşısında çözüm üretemeyen bir teknik adam salı günü Hırvatistan karşısında ne yapar dedirtiyor. Açıkcası ilk maçımızda grupta bu futbol ve verdiğimiz gol pozisyonları Almanya yolculuğumuz için büyük soru işaretleri doğurdu. Şimdiden söyleyelim başarısızlıkta hoca konusunda uyarılara rağmen ısrar edenler bunun vebali altında kalırlar.

Reha Kapsal - Fotomaç

5 takımın yer aldığı, 8 maç oynamayacağımız ve ilk 2'nin çıkacağı çok kolay bir grupta Kuntz'un göstereceği performans daha ilk maçta herkesin kafasında soru işaretleri bırakmaya yetti de arttı bile… Belki Ermenistan'ı yendik ama aynı sorunlar devam ederse Hırvatistan maçı bizim açımızdan tam bir felaket olabilir.

Son Haberler