Spor yazarlarından Galatasaray yorumları

Galatasaray, Süper Lig'in 34. haftasında Fatih Karagümrük ile 1-1 berabere kalarak şampiyonluk yarışında bir kayıp daha yaşadı.

Spor yazarlarının sarı-kırmızılı ekibin bu maçtaki performansına dair öne çıkan yorumlarını derledik...

Mehmet Demirkol - Fanatik

Biglia’nın olmadığı Karagümrük orta sahasına bu kadar çok pas yaptırmak sorun oldu. Orada bir pres yaratmak, sonrasında da bir pas trafiği oluşturmak için gerekli şartlar oluşmadı. Tabii burada Gedson-Etebo ikilisinin yeterliliği üzerinde durmak lazım. Taylan ve Kılınç olmadığı zaman Galatasaray ligin vasat altı performanslarından birini sergiliyor. Belhanda’yı ‘bile’ arıyor. Hem de çok.

Levent Tüzemen - Sabah

Galatasaray kan kaybetmeye devam ediyor. Bu kayıpların altında teknik heyetin oyuncu seçimlerinin büyük rolü var. Galatasaray 9'da 8 yaparken en büyük başarısı kadro istikrarı idi. Oyuna sonradan girecek oyuncular bile kulübede pazarlık yapıyorlardı. Bu rekabet ortamı ve kadro istikrarı kaybolduğu için Galatasaray ritimsiz, uyumsuz, birbirine yabancı oyuncu grubuna dönüştü

Şansal Büyüka - Milliyet

Karagümrük’ün baskılı dakikalarında Galatasaray geri dörtlüsü okyanusta fırtınaya tutulmuş gemi gibi yalpalamaya başladı. Hele sağ kanat savunması... Lens mahallede dolaşır gibi hiçbir engelle karşılaşmadan bu kanattan tam dört defa Muslera‘nın burnunun dibine kadar gitti. Bunlardan birinde bile arkadaşlarına pozisyon hazırlayamadı, tek asist yapamadı. Galatasaray yatıp-kalkıp dua etsin, Lens bildiğimiz, tanıdığımız eski Lens değildi.

Kemal Belgin - Türkiye

Galatasaray'ın zorunlu Yedlin değişikliği dışında Feghouli'yi sahaya getirmekteki rötarı en önemli eleştiri sebebimdir. Dün akşamki Karagümrük takımı iyi bir tecrübeli hocanın elinde bu bizim ligin çok daha üst sıralarının takımı olmalıdır. Galatasaray'a gelince Mevlüt'le karşı karşıya kalıp golü kurtaran Muslera ilk yarıdaki benzeri bir kurtarışla Babel ile birlikte biraz da Ömer'le ayakta kalabilecekti. Bu bizim lig daha çok su kaldırır gibi bir sergileme sunarken, eldeki kadroların iyi teknik direktörlerle yukarıdaki şampiyonluk yarışını daha da kalabalıklaştırabilir.

Bülent Timurlenk - Sabah

Hatay'da Galatasaray'ın fiziği de kimyası da bozuk demiştim. Hafta ortasını dinlenerek geçiren takımın istikrarlı olduğu tek şey kötü futbol. Puan tablosundaki matematik devam ettiği sürece pozitif cümleler kuruyorlar ancak son 6 maçta 1 galibiyet, iki beraberlik alıp 13 puan kaybeden takımın neresine bakarsanız bakın, herşey negatif... G.Saray'ın bu oyun, bu kafa, bu istikrarsız ve sürprizlerle dolu 11'leri ile sezonun kalan haftalarında alacağı galibiyetler sürpriz olur. Rize maçından sonra şampiyonluktan bahsetmemeleri gerektiğini not düşmüştüm. O günün gerçeğine itiraz etmedikleri için bugün bu haldeler.

Son Haberler