Spor yazarlarından Galatasaray yorumları

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi E Grubu 3. hafta maçında Rusya'nın Lokomotiv Moskova ekibini deplasmanda 1-0 yendi. İşte spor yazarlarının değerlendirmeleri...

Mehmet Demirkol - Fanatik

Oyundaki dengeyi lehimize bozan Morutan’ın oyuna girişi oldu. Açıkları bulma ve hemen orayı kullanma konusunda gerçekten yetenekli bir oyuncu. Silahı, bütün bu tip oyuncularda olduğu gibi baskı altında çok hızlı düşünüp doğruyu bulabilme yeteneği. Savunma kalabalığını bir yöne çekmişken boşluğu önceden bulup oynuyor. Bu özellikle de dünkü gibi sıkışık oyunlarda fark yaratıyor. Daha fazla dakika almasına engel olan neyse bunun üzerinde çalışması lazım. Bu ona sınıf atlattırır. Çünkü farkı o yaratıyor. Kerem’in hareketliliğinin de hakkını vermek lazım.

Güntekin Onay - Hürriyet

Galatasaray, grubun ilk iki maçında en güçlü rakipleri Lazio ve Marsilya’dan aldığı 4 puanın konforuyla bir deplasman takımı nasıl oynaması gerekiyorsa oynadı. Fatih Terim, çok deneyimli bir teknik adam ve yurt dışında büyük saygı görüyor. Dün de taktiksel açıdan takımını çok iyi yönetti. Sahada birlikte hareket etmeyi bilen, organize bir oyuncu grubu gördük.

Bülent Timurlenk - Sabah

Galibiyeti 11'de başlayanlar değil kenardan gelenler hücum hattında getirdi. Fatih Terim 20 yıl önce "Ben değişmem ama dönüşürüm" demişti… Avrupa Ligi'nde son iki maçta alınan 4 puan bu dönüşümün eseridir işte… Ya da yine Terim'in dediği gibi: "Resultante importante" (*Sonuç mühimdir).

Attila Gökçe - Milliyet

Tam da grup liderine yakışan bir gol. Galatasaray dünkü ikinci yarıda daha takım gibi… Konyaspor karşısındaki kötü oyunun izlerini silerek oynadı. Maçın yıldızı da Kerem Aktürkoğlu idi. Attığı golün dışında en az üç gol pozisyonuna daha girdi… Morutan’ın asistini de unutmayalım. Onları alkışlayalım. Galatasaray UEFA’da nostalji mi yaşıyor? Bilmem, sanki bana öyle geliyor.

 

Son Haberler