Spor yazarlarından Fenerbahçe yorumları

Fenerbahçe, Süper Lig'in 6. haftasında Giresunspor'u sahasında 2-1 mağlup etti.

İşte spor yazarlarının sarı-lacivertli ekibin bu maçtaki performansına dair dikkat çeken değerlendirmeleri...

Serdar Ali Çelikler - Habertürk

İşin gerçeği şu: F.Bahçe'nin yüksek bir kalitesi yok. Savunma oyuncuları ve kalecisi iyi. Orta merkezde defansif oyuncuları da iyi. Ama iş bitirecek isimler konusunda yetenek kapasitesi Beşiktaş ve Trabzonspor'dan daha geride. Pereira iyi bir hoca. Lakin belki de o da kalite kapasitesini görüp 4-5-1'e dönmeyi düşünecektir. Ben '3'lü oynamaz' düşüncesinde değilim. Ama orta merkezde skor üretebilecek 8 numara yokken, sağ kanat oyuncusu yokken öndeki 3'lünün skor kapasitesi belli iken belki de başka bir formasyon düşünebilir. 4-5-1 ile güçlü tarafı olan savunmaya yönelik bir oyun değişimi olabilir. Mesut'un ilk kez 90 dakika oynaması da Vitor Hoca ile yönetimin belki de bu konuda bir görüşme olduğuna işaret ediyor.

Uğur Meleke - Hürriyet

Mert Hakan dün kötü bir sarı kart gördü. Bir de penaltı yaptırdı. Ama enteresan bir şekilde Mert sahada olunca Gustavo bir tık daha rahat oynuyor. Eğer Mert heyecanını dizginleyebilirse, dinamik oyununa daha fazla akıl katabilirse Gustavo’nun partneri olmaya güçlü aday. Fenerbahçe’de ikamesi olmayan bir numaralı adam Valencia. Ayakları yere o kadar sağlam basıyor, ikili mücadelelerde o kadar yüzdeli direniyor ki, onun sahadaki varlığı arkasındaki ikiliyi de yükseltiyor. Dikkat edin, Valencia sahadayken Mesut Özil-Rossi gibilerin de performansı artıyor. Ferdi Kadıoğlu çok formda. Zaten yeteneği ve karakteri var. Pereira, Ferdi’nin bu özelliklerinin yanına taktik disiplin ve pozisyon sadakati de ekledi. Ferdi de oynadıkça özgüven kazandı. TFF’nin bence öncelikli işlerinden biri Ferdi’nin milli takım seçimini bir an önce yapmasını sağlamak.

Ercan Güven - Milliyet

Nasılı/nedeni/kalitesi” sonra… Asıl “getirisi” önemli… Giresunspor galibiyetinin “piyasa değeri” tam on puandır ve Fenerbahçe açısından “bir taşla dört” kuş anlamındadır. Üç puan Giresunspor’dan, gerisi şampiyonluktaki 3 rakibinin 6. Hafta kaybettiği puanlardan. Tam da moraller düşmüşken ilaç gibi bir hafta!

Engin Verel - Akşam

Fenerbahçe'nin en önemli isimlerinden kaptan Mesut'a ayrı bir paragraf açmak istiyorum. Hocanın fazla koşmadığı ve pres yapmadığı için bu futbolcuyu oynatmak istemediğini ancak bilinen kişinin ısrarı karşısında oynatılmasına 'Tamam' diyebiliriz ama hoca yanlış yerde oynatıyor. Kanatlarda al-gülüm, ver gülüm değil, santrfor arkası oyun kurucu bir Mesut çok koşmasa da bu takımda oynar. Zaten bunu da ilk yarı Rossi'ye 3 kişinin arasından attığı pasıyla ve ikinci goldeki ustalığıyla gösterdi.

Son Haberler