Spor yazarlarından Fenerbahçe yorumları

Süper Lig'in 19. haftasında Fenerbahçe, Ankaragücü'nü 3-1 yendi ve averajla ikinci sırada kalmaya devam etti.

Spor yazarlarının öne çıkan yorumlarını derledik...

Şansal Büyüka - Milliyet

Fenerbahçe ligin sakin gücü... İsterse ligin lideri ile oynasın, isterse sonuncusuyla... Topu rakibe bırakmakta, rakibin oynamasına izin vermekte bir sakınca görmüyor. Rakibi, hiç olmazsa maçın bir bölümünde eğmiyor, bükmüyor, hapsetmiyor. Asla panik yapmıyor. Maçın her dakikasında sakin kalıyor.
Hızlı hücum, öne oynama, rakibi bunaltma elbette futbolda çok geçerli... Fenerbahçe bunu yapmıyor. O sakinliğini, kaliteli ayaklarıyla birleştiriyor, genellikle işi böyle bitiriyor. En azından görüntü böyle...

Serdar Ali Çelikler - Habertürk

F.Bahçe adına Erol Bulut'un bir doğrusu da İsmail ve Fatih'i oyuna sokmasıydı. Fatih Yiğit'in daha zamanı var ama İsmail'i çok beğendim. Şimdi perşembe günü çok zor Sivas deplasmanında Ozan da yokken İsmail o görevi yapabileceğini gösterdi. Takım şampiyonluk yolunda. Bu yolda var olmak isteyenler devam edecekler. Tolga gibi Novak gibi isimlerin daha çok kendilerini vermeleri lazım. Oyun iştahı ve doğru değişiklikleri adına Bulut'u ve takımını kutluyorum.

Mehmet Demirkol - Fanatik

Ligin başından bu yana Fenerbahçe’nin sergilediği en akışkan oyunlardan biri belki de birincisiydi. Bunu topa sahip olarak ve muhtemelen bugüne kadarki en fazla pas serisini yaparak sağladılar. Rakibi açmak için orta sahada çizgiden çizgiye bir pas trafiği kurmak yine tercih edilen bir yöntem değildi. Daha çok 4-2-4’ü geniş alana yayıp yine direkt oynamaya çalışarak bunu yaptılar. Bunun sonucu olarak ortalamanın çok üzerinde bir şut denemesi de yakaladılar. Fakat sık sık geri depar atmak zorunda da kaldılar. Böyle olunca bir süre sonra çekingenlik başladı ve baskıyı artırmak yerine durakladılar.  

Güntekin Onay - Hürriyet

Pandemi sürecinde yoğun maç trafiğinde, oynanan futbolun kalitesinden ziyade 3 puan daha önemli. Her takım kadrolarında erozyon yaşıyor. Fenerbahçe bu takvimden eksiklerine rağmen 5’te 5 yaparak hasarsız çıkmayı başardı. Zirve ile puanları tekrar eşitleyen Erol Bulut’un takımı çok görkemli futbol oynamadan da sonuca gitme alışkanlığını kazandı. Yarışta bu faktör de çok önemli. Ankaragücü ise çok fazla bireysel hata yaptığı maçta dağınık bir görüntü ortaya koydu. 3 maçtır kaybeden başkent ekibi birkaç hafta önceki mücadele gücünden çok uzaktı.

Kemal Belgin - Türkiye

F.Bahçe, galibiyet serisini bu kadar kolay, bu kadar çabuk devam ettireceğini herhâlde hiç beklemiyordu. Ama bugüne kadar oynanan maçları göz önünde tutarsak A.Gücü’nün tam da seri devam ettirilebilecek bir ekip olduğu ortaya çıktı.

Son Haberler