Spor yazarlarından Beşiktaş yorumları

Beşiktaş, Süper Lig'in 5. haftasında Antalyaspor deplasmanında 2-0 geriye düşmesine rağmen sahadan 3-2'lik zaferle ayrılmayı bildi.

Spor yazarlarının siyah-beyazlı ekibin bu maçtaki performansına dair dikkat çeken yorumlarını derledik.

Uğur Meleke - Hürriyet

Maçın kahramanı Batshuayi idi kesinlikle. Birinci golde Larin’e duvar oldu. İkinci golde topu kazanıp golü yoktan var etti. Üçüncüde yine duvar olup asisti yapan o. İyi hissettiğinde, kendisine güvenilip sorumluluk verildiğinde neler yapabileceğini zaten defalarca ispat etti. Beşiktaş’ta da aradığı ortamı bulmuş belli ki. Batshuayi’nin bu iştah seviyesini gören Beşiktaş taraftarı, Ajax ve Sporting maçları için de umutlanıyordur bence.

Ali Ece - Fanatik

Devre başlar başlamaz Beşiktaş onca eksiğine rağmen son derece akılcı, sabırlı, bilgece bir oyunla maçı çevirmeyi başardı. Larin sadece gol yollarında değil, savunmaya yardım konusunda da büyük katkı sağladı. Larin ve Ghezzal’ın ortasındaki Batshuayi tam anlamıyla coştu ve coşturdu. Presçilik-takipçilik becerilerini sentezlediği bir pozisyonda daha skor katkısını da yaptı. Ghezzal’ın usta işi galibiyet golü o kadar estetik bir vuruşla geldi ki insanlar o pozisyonda Batshuayi’nin sırtı dönük ne kadar kaliteli bir servis yaptığını atlayabilirler, atlamamalılar!

Fatih Doğan - Sabah

Şampiyonlar Ligi, Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası'nda mücadele etmek için geniş kadro kuran Beşiktaş, dün Antalya deplasmanında ilk yarı sakatlıkların ve rotasyonun soğuk yüzüyle tanıştı. Sıkıntının ana kaynağı Vida ve Welinton'un sakatlıklarına maç günü hastalanan Rosier de eklenince, uyumsuzlukların oluşturduğu sıkıntılar Beşiktaş'ın oyun düzenini temelden sarstı. Kalede Mert, sağda Gökhan, solda Kenan, ortada Salih değişikliklerini de dikkate aldığımızda rotasyon Antalyaspor'un oyundaki üstünlüğüne dönüştü.

Attila Gökçe - Milliyet

Beşiktaş, Dortmund yorgunluğu ve sakatlıklara rağmen Pjanic’i, Ghezzal’ı kenarda oturtarak başladığı zor maçı, 45 dakika içinde kendine dönerek kazandı. Pjanic ve Ghezzal’ı hamle için saklaması tartışılır ama bu maç Sergen Yalçın’ın ustalık eseridir. Böylesine yoğun sorunların içinden üç puanla çıkmak kolay şey değil!. En zor gününde rakiplerine bayrak gösterdi Kartal: Unutmayın, şampiyon benim!

Cem Dizdar - Fanatik

İkinci devreye Rıdvan’ın golüyle başlayan Beşiktaş daha güvenli ve tehditkar oynamaya başladı. Durum esasen şuydu Beşiktaş ilk devre neler yaşadıysa ikinci devreye iki farklı önde giren Antalya da benzerini yaşıyordu. Peki ama neden? Sonuçta Beşiktaş maçı kazandı. Peki, problem var mıydı oyununda? Şüphesiz vardı ancak maçı çevirme arzu ve iradesi de aynı oranda önemliydi.

Son Haberler