Spor yazarlarından Beşiktaş yorumları

Beşiktaş, Süper Lig'in 28. haftasında Yeni Malatyaspor'u 1-0 mağlup ederek galibiyet serisini dört maça çıkardı.

Spor yazarlarının, siyah-beyazlı ekibin bu maçtaki performansına dair öne çıkan yorumlarını derledik...

Mehmet Demirkol - Fanatik

"...Malatya’nın maça Beşiktaş’ın kendi oyunuyla cevap vererek başladığını söylemek lazım. Öndeki 4’lü iyi bir presle rakibinin zor zeminde oyun kurmasını engellediler. Ama Beşiktaş’ın savunmasını kıramadılar. Vida-Wellington oyunu kuramadılar ama kalabalık prese karşı savunma standardını bozmadılar. Topa sahip olunduğunda oyun katılımları ise eksik kaldı. Tedirgin oynadılar. Bu, Malatya’yı oyuna daha fazla soktu. Golden sonra yine Beşiktaş’ın oyunu söndürememe sıkıntısı baş gösterdi. Tempoyu istedikleri seviyeye çıkarmadıkları oyunlarda bu onları zorluyor. Maç her seferinde Rus Ruleti'ne dönüyor. Oyunu demlendirme konusunda ilerleme şart."

Ali Ece - Fanatik

"...Dün gece ilk yarıda Atiba-Josef-Necip üçlüsü dönenleri yeteri kadar toplayamadılar. 24’te Utku’nun kritik kurtarışı bu durumun turnusol kâğıdı niteliğindeydi. Utku maçın kalanında iki kritik kurtarış daha yaptı çünkü Beşiktaş ilk yarının ilk 20 ve ikinci yarının ilk 20 dakikası hariç bu sezonki oyun kalitesi ortalamasının altında kaldı. İkinci yarıda Necip yerine Mensah girince Atiba doğal mevkisine geçti ve geriden ekstra ofansif koşusuyla kilidi açan isim oldu. Vida ve Welinton’a ekstra iş düşen son bölümde iki stoper de çok başarılı kritik müdahaleler yaparak Utku ile beraber 3 puanı İstanbul’a sırtında taşıyan isimler oldular..."

Uğur Meleke - Hürriyet

"...Malatya %45,5 ile ligin en az topla oynayan iki ekibinden biri. Yüzde 74,5’la da en düşük pas isabetine sahipler. Genelde uzun metrajlı ve yüksek oynuyorlar, maç başına 19,9 hava topu kazancıyla bu alanda liderler. İlk devre boyunca da geçiş hücumu planları sadece Tetteh’e yüksek top atmaktan ibaretti. Tetteh de sola deplase olduğu için Rosier-Welinton’la eşleşti o bölgede. Yani Malatya merkezden ayağa oynayarak çıkmadığı/çıkamayacağı için Necip tercihi aşırı defansifti. İlk devreyi bir bakıma çöpe atmış oldu Beşiktaş..."

Bülent Timurlenk - Fotomaç

"...Beşiktaş, Sergen Yalçın'ın o çok sevdiği 'kaleyi gole kapatma' performansıyla Malatya'dan 3 puan çıkardı. Beşiktaş için bu oyun sezon ortalamasının altında. Ama kabul edelim, bir haftada 3 maç oynuyorsanız skor odaklı olmalısınız. Eti kemiğinden ayırmayı bilmelisiniz..."

Reha Kapsal - Fotomaç

"...Sergen Hoca ikinci devre çözümü tahlil ederek, takımın ofansif gücüne etki edecek, başta Mensah olmak üzere oyuncu hamleleri yaptı. Bu, saha içindeki düzene uygun ve ofansif güce katkı yapıp, yaratıcılık gücünü sahaya çıkartacak üç puanı alması için bir 45 dakikayı boşa harcamasına rağmen kendi hatasını tamir etti. Hem oyuncu hem de oyun hamlesiyle, böyle zor bir deplasmandan Beşiktaş'ın üç puanla sahadan ayrılmasını sağladı."

Son Haberler