Spor yazarlarından Beşiktaş yorumları

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi C Grubu'ndaki son maçında Dortmud deplasmanına çıktı. Maçı 10 kişi tamamlayan siyah-beyazlılar sahadan 5-0'lık mağlubiyetle ayrıldı.

Spor yazarlarının Beşiktaş'ın bu maçtaki performansına dair dikkat çeken yorumlarını derledik.

Ali Ece - Fanatik

Şampiyonlar Ligi grubunu 0 puanla bitirmek ile 1 puanla bitirmek arasında moral motivasyon açısından 1 puandan daha büyük bir fark var. Lakin bunu ne teknik direktör Sergen Yalçın ne de Beşiktaş’ta görev alan herhangi birisi farkında bile değil gibi. Hem Rosier hem de Rıdvan’ın beklerde olmadığı, Josef’in yanında Mehmet Topal’ın, hücum hattında da Kenan Karaman’ın olduğu bir ilk 11 adeta ofansif açıdan hiçbir planım, hedefim yok ilk 11’i!

Güntekin Onay - Hürriyet

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi eziyeti dün gece yine bir hezimet ile sona erdi. Ne yazık ki ekranları başındaki futbolseverler dün geceyi içleri acıyarak seyretmek durumunda kaldılar. Maç kaybedebilirsin, farklı da yenilebilirsin. Bunlar futbolda var ancak futbolun doğasında olmayan şey rakip ve koşullar ne olursa olsun sahaya adeta yenilgiyi bu kadar peşinen kabul ederek çıkmak.

Attila Gökçe - Milliyet

Sahaya öyle bir Beşiktaş çıktı ki, tam da Dortmund’un “damak tadına göre” bir maça tanık olduk. Beşiktaşlı oyuncular, topa da oyuna da sağır kaldılar dün. Üç-dört pas yapamadan, düzenli bir atak ya da savunma planına niyetlenmeden, tıpkı Kasımpaşa maçının ikinci yarısındaki gibi daha baştan anlamsız bir teslimiyet içine girdiler. 

Hasan Sarıçiçek - Türkiye

Maalesef; Sergen Yalçın ne kadar isterse istesin ne kadar “Bu ligde kendimizi geliştirmek istiyoruz” derse desin hikaye. Kimse inanmıyor Hoca’ya; kurgu yanlış, kadro yanlış. Doğru olsa ne yazar oyuncuların kapasitesi bu. “Sıfır” çektikleri Şampiyonlar Ligi’nde B.Dortmund karşısında da hem de hiç bir varlık gösteremediler, ne acı! Bir pozisyonu dahi yok. Alman ekibi 4-3-3 düzeninde çıktığı maçın ilk atağında Bellingham ile göstere göstere gelip Malen’la golü buldu, bu kadar basit mi bu iş? Teknik adamlık adına iflas bu. Sözün bittiği yer burası, yazık!

Adnan Dinçer - Cumhuriyet

Biz son zamanlarda yanlış bir hevesle sadece yabancılara ve aracılara verilen servet değerinde harcamalarla batan kulüplerin gerçeğini görmemeye devam edip gençlerimizi unuttuk! Artık kendimiz olalım iyi veya kötü nereden başlarsak başlayalım ama doğruya giden yol ve eğitimle kendimiz olalım. Sizlere layık olmak için hayatlarımızı hiçe saydık. Ama sizler bugünü, hâlâ olmayan futbolumuzu yabancıların oyunu olarak izliyorsunuz.

Son Haberler