Spor yazarlarından A Milli Takım yorumları

A Milli Takım, İsviçre'ye 3-1 mağlup oldu ve EURO 2020 grup aşamasını puansız tamamlayarak turnuvaya veda etti.

Spor yazarlarının Türkiye'nin bu maçtaki performansına dair öne çıkan yorumlarını derledik.

Uğur Meleke - Hürriyet

Genel olarak, imkanları çok geniş olmayan takımların teknik direktör dokunuşlarıyla nasıl gelişebildiğini izledik turnuvada. Sanırım müsabaka içinde veya turnuva içinde gelişemeyen, hiçbir soruna çare üretemeyen, hatta her maçı bir öncekinden kötü olan tek takım vardı. O da Türkiye’ydi. Turnuvanın ilk 10 gününü izledikten sonra hissiyatım özetle şu: Keşke bizim de bir antrenörümüz olsaydı... Hiç olmazsa Angelovski kadar, Hjulmand kadar, Clarke kadar dokunabilseydi takımına.

Ali Ece - Fanatik

Turnuva öncesi gizli favori olarak lanse ediliyorduk, sorun 'Çok gizli' olmamız oldu, gücümüzü kimseye gösteremedik, gerçekten gizledik! Lille, Juventus, Milan, Sassuolo, Leicester antrenmanları ve maç tempoları sonrası Ay-Yıldızlı formayla Norveç, Hollanda gibi ekipleri yenecek gücü gösteren oyuncularımıza da sormak gerek: Turnuva öncesi hazırlığı, antrenmanları, hazırlık maçı tercihleri bu kadar mı düşük kalitedeydi ki bu büyük hayal kırıklığı ortaya çıktı? Şenol Güneş hocaya da şunu sormak gerek: Dünya Kupası elemelerindeki iyi başlangıcı sürdürüp, finallere gitme hakkı kazanırsak, yine aynı hazırlık süreci hatalarını yapacak mıyız yoksa ders çıkartacak mıyız?

Bülent Timurlenk - Sabah

Üç maçta da doğru 11'i bulamadık. Kadro 26 kişi olunca malzeme bol görünüyor ama bazen mutfaktaki insanın bile bol malzeme karşısında kafası karışır. Ne iyi bir yemek çıktı, ne de baharatı adına takım ruhu, takım oyunu vardı. Hikâyenin sonunda Roma'ya giden de İstanbul'a dönenler de Bizim Çocuklar. Gerçek ve düzeyli eleştirilere kulaklarınızı kapatırsanız, başkalarının galibiyet şarkılarını dinlersiniz.

Şansal Büyüka - Milliyet

Çok acı yenilgiler, çok dramatik maçlarımızı izledim. Böylesine “Aciz“ kaldığımız bir şampiyonayı hiç hatırlamıyorum. Oynamadık, adeta teslim olduk. Pes ettik, Şenol Hoca bile yerinden 90 dakika kalkmadı. Futbolda her şey var ama açıkçası bu kadarı ayıp oldu. Bizim çocuklar, reklam filmlerinde oynarken gösterdikleri performansın yarısını bu maçlarda gösterseler, belki de birden fazla gol atar, birkaç puan alır, bu millete bu kadar ızdırap çektirmezdik. Üzülmedik, utandık...

Mustafa Sapmaz - Akşam

Bu sonucun ortaya çıkmasında bana göre iki sebep var. Sezon içerisinde hiçbir oyuncunun fiziksel formunu yükseltecek çalışma yapılmaması. Bu atletik performans departmanına yazar. Diğeri de her takımın güçlü bir taktik anlayışı varken, biz oyuncuların ayağına baktık. Bu da Şenol Güneş'e yazar. Sergilenen bu futbolun 2022 Dünya Kupası elemelerini etkilememesi dileğiyle...

Son Haberler