Pirlo: İstifa etmeyeceğim

Juventus Teknik Direktörü Andrea Pirlo, görevi bırakmayacağını duyurdu.

Milan'a 3-0 kaybeden ve ligde bitime üç hafta kala beşinci sıraya gerileyen Juve, sezonu ilk dört içerisinde tamamlayamazsa gelecek sezon UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılamayacak.

Ligde dokuz yılın ardından şampiyonluğa ulaşamayan Torino ekibinde bu sezonki başarısızlığın sorumlusu olarak gösterilen Pirlo, Milan yenilgisinin ardından Sky Sport Italia'ya verdiği röportajda "İstifa edecek misiniz?" sorusuna "Hayır, etmeyeceğim. Ben bu görevi, belli zorluklar dahilinde büyük bir arzu ile kabul ettim. Benim durumum kulübün tasarrufu. Önümüzde üç maç var, izin verildiği sürece görevimi yapmaya devam edeceğim." yanıtını verdi.

Bazı şeyleri yoluna sokamadıklarını söyleyen genç teknik adam, "Benim kafamda farklı bir proje vardı, burada farklı bir oyuncu grubunu yönetmeyi bekliyordum. Bazı konseptler üzerinde çalışıyordum ama daha sonra oyunculara uyacak değişiklikler yapmak zorunda kaldım. Bu grub değişime direnen bir grup olduğu için değil ama aklınızdaki bazı şeyleri uygulamak bazı oyuncularda zor oluyor. Bu oyunculardan en iyi verimi alamıyorsam bu benim hatam ve daha iyisini yapmalıyım. Bir şeyler yolunda gitmiyorsa, sorumluluk bende. Bu kadro harika oyunculardan kurulu. Açık ki yolunda gitmeyen bir şey var." sözlerini kullandı.

Andrea Pirlo, geçtiğimiz sezon takımı şampiyonluğa ulaştıran Maurizio Sarri'nin yerine göreve getirilmişti. Bu, Pirlo'nun bir A takımdaki ilk teknik adamlık deneyimi.

Juventus ligde 35 hafta geride kalırken 69 puanla beşinci sırada. Dördüncü Napoli'nin 70, üçüncü Milan ve ikinci Atalanta'nın 72 puanı bulunuyor.

Son Haberler