Marcao için geliyorlar

Galatasaray’da kariyerine Avrupa’da devam etmeyi planlayan ve kendisine gelen teklifleri değerlendirmek isteyen Marcao için İstanbul’da transfer zirvesi gerçekleşecek.

Hürriyet'in haberine göre kulüple 2 yıllık daha sözleşmesi bulunan Brezilyalı futbolcuya talip olan Sevilla ile Zenit kulüpleri, sarı kırmızılılarla ile masaya oturmak için bu hafta İstanbul’a geliyor.

İspanyol ekibinin temsilcileri bugün İstanbul’da olacak ve kulüpler arasında bonservis pazarlığı resmen başlayacak.

Yine tecrübeli stoperi uzun zamandır yakından takip eden Zenit ise hafta içinde gelip Marcao için Galatasaray ile görüşecek.

Sevilla'dan artış bekleniyor

Sevilla, İstanbul’a gelmeden önce Galatasaray’a son olarak toplam 10 milyon euro’luk bir öneri sundu. La Liga ekibi 8.5 milyon euro bonservis ve 1.5 milyon euro da bonus içeren resmi teklif verdi.

Ancak Galatasaray bu rakamı kabul etmedi. Sarı kırmızılılar bugün İstanbul’da gerçekleşecek olan Marcao zirvesinde Sevilla’dan bonuslarla birlikte rakamı 15 milyon euro seviyesine çıkarmasını talep edecek.

İspanyolların bugün sunacağı teklif ve öneri transferde önemli rol oynayacak. Sevilla eğer 15 milyon euro bandına çıkmaz ise Galatasaray bu kez İstanbul’da Zenit ile masaya oturacak.

İstenen rakamı veren işi bitirecek

Rus ekibi Zenit ise Brezilyalı stoper için Galatasaray’a direkt 12 milyon euro’luk teklif sunmuştu. Sarı kırmızılılar, Zenit’in teklifini artırması halinde Rus kulübünün Marcao ile anlaşmasını bekleyip istediği rakamı elde etmeye çalışacak. Ancak şu an kesin olan; Galatasaray, Marcao’yu en yüksek rakama çıkan ekibe satacak.

Sarı-Kırmızılılar, kalmak istemeyen oyuncusu ile maksimum gelir elde ederek vedalaşmakta kararlı. Marcao’nun gönlü Sevilla’da olsa da kulüp hedef rakam olarak belirlediği 15 milyon euro’yu ödeyecek takımla el sıkışmak istiyor.

Son Haberler