Kerem İnan'dan derbi yorumu


ÖZEL RÖPORTAJ | İlker Yılmaz @ilkeryilmazz


Mackolik editörü İlker Yılmaz’ın sorularını yanıtlayan Kerem İnan, Galatasaray’ın sakatlıklara dayanan ciddi sorunları olduğunu söylerken, “Golcüsüz oynuyorlar. Falcao’nun bu sezonki performansı ve yaşadığı sakatlıklar belli. Diagne de sakatlıklar yaşadı. Neticede Galatasaray zaman zaman golcüsüz olarak mücadele etmek zorunda kalıyor. Feghouli uzun zamandır yok. Ayrıca bana göre Galatasaray’ın en büyük kaybı, aylardır Muslera’dan yoksun olması. Fatih Terim’in elinde geniş bir kadro yok. Hoca, kadro kurmakta zorlanıyor. Arda’nın henüz tam olarak tempoya ayak uyduramaması ve Belhanda’nın istikrarsız performansı da farkı sorunlar olarak gösterilebilir.” ifadelerini kullandı.

Kerem İnan’ın açıklamaları şöyle:

Diagne’nin performansı hakkında ne düşünüyorsunuz?

"Galatasaray ayarında bir golcü olduğunu düşünmüyorum. Attığı gollere rağmen hemen her maçta Galatasaray’ın santrforu olmadığını gösteriyor. Biraz da penaltılar sayesinde gol yüzdesi yükselmeye başladı."

Sizce derbide Galatasaray’ın en büyük avantajı ne?

"Galatasaray’ın derbideki en büyük şansı, Fatih Terim’in kenarda olması. Beşiktaş’ın en büyük avantajı ise takımın yüksek form durumu. Açıkçası sahadaki Beşiktaş ile kulübedeki Fatih Hoca’nın mücadelesini izleyeceğimizi düşünüyorum. Beşiktaş’ın da özellikle kale ve savunmada sorunları var ama Galatasaray’ın sorunları biraz daha fazla gibi görünüyor."

Galatasaray derbide nasıl oynamalı?

"Galatasaray takım halinde oynayamazsa; kopuk oynarsa, üçlü bloğu sıkıştıramazsa ciddi sıkıntı çeker. Çünkü Beşiktaş seyirci olmamasına karşın evinde baskılı ve açık oynayacaktır. Beşiktaş’ın vereceği açıkları değerlendirmeleri lazım. Takım halinde oynamazlarsa bu deplasmandan puan veya puanlar alabileceklerini düşünmüyorum."

Galatasaray’ın kalecilerini nasıl değerlendirirsiniz?

"Muslera’nın yokluğu çok büyük kayıp. Ne Okan ne de Fatih, Muslera’nın boşluğunu doldurdu. İkisi de bana göre Galatasaray kalesini koruyabilecek yetilere sahip değiller.  Okan’ın Fatih’e kıyasla biraz daha iyi olduğunu düşünüyorum ama onun da özellikle yan toplarda ciddi eksikliği var."

Bu derbide Galatasaray’ın kilit isimleri kimler olur?

"Savunmada Marcao öne çıkabilir. Arda’nın son durumu nasıl bilmiyorum ama böyle maçları sever. Bu maçı kazandırabilecek kapasitede bir oyuncu."

Son Haberler