Dejan Kulusevski: Alınan kararın arkasındayız

Tottenham Hotspur, İtalyan çalıştırıcı Antonio Conte ile yollarını ayırdığını açıkladı. Londra ekibini sezon sonuna kadar Cristian Stellini çalıştıracak.

Tecrübeli çalıştırıcının ayrılığının ardından konuşan Dejan Kulusevski, alınan kararın arkasında olduklarını dile getirdi.

Fotbollskanalen'e konuşan İsveçli oyuncu, Karar verenin kendisi olmadığını dile getirerek "Teknik direktör kim olursa olsun, biz oyuncular her zaman onun ve diğer herkes için kabul edip onun için oynayacağız. Şimdi kulüp bu kararı aldı çünkü en iyisi olduğunu düşünüyorlar ve biz oyuncular bunun arkasındayız." ifadelerini kullandı.

Conte'den çok şey öğrendiğini belirten Kulusevski, "Birlikte çalıştığın ve yakınlaştığın bir kişinin ayrılması her zaman üzücüdür. Ama hayat devam ediyor ve sen sadece devam etmek zorundasın. O çok önemli biri. Onu her zaman hatırlayacağım ama şu anda çok iyi tanıdığım bir yardımcımız var. O zaman gelecek sezon kimin geleceğini göreceğiz ama ben şehirden ve kulüpten çok keyif alıyorum." dedi.

Öte yandan birçok oyuncunun, 53 yaşındaki çalıştırıcının antrenman temposundan şikayet ettiği iddia edildi. 3-3 sona eren Southampton maçının ardından kulübe yönelik eleştiriler de Conte döneminin kapanmasında önemli bir faktör olmuştu.

Stellini'nin liderliğinde Tottenham, milli aranın ardından ligden düşmeme mücadelesi veren Everton'la kozlarını paylaşacak.

 

 

 

Son Haberler