Danimarka'dan Eriksen'in son durumuyla ilgili açıklama

Federasyonun resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda "Bu sabah Christian Eriksen ile konuştuk ve kendisi takım arkadaşlarına selamlarını iletti. Durumu stabil ve ileri tetkikler için hastanede kalmayı sürdürüyor." ifadeleri yer aldı.

Açıklamada, herkese Eriksen'le ilgili iyi dileklerini Danimarka Futbol Federasyonu'na gönderme çağrısında bulunuldu ve bu mesajların oyuncu ve ailesiyle paylaşılacağı dile getirildi.

Öte yandan, Eriksen'e ilk müdahaleyi yapan milli takım doktoru Martin Boesen, yıldız futbolcuyu hızlı müdahale sayesinde hayata döndürdüklerini söyledi.

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki Parken Stadı'nda oynanan maçın ardından yaptığı açıklamada yaşananları anlatan Boesen, "Christian'ın yere yığıldığı anı göremedim. Bizi hemen sahaya çağırdılar. Çizgi kenarındaydı ve bilincini kaybetmişti. Yanına gittiğimde nefes alıyordu ve nabzını hissediyordum. Sonrasında durum değişti. Herkesin gördüğü gibi kalp masajı yapmak zorunda kaldık. Sağlık ekibi olarak hemen harekete geçerek hızlı müdahalede bulunmamız Christian'ı yeniden hayata döndürdü." ifadelerini kullandı.

Eriksen, Danimarka'nın Finlandiya ile oynadığı EURO 2020 müsabakasının ilk yarısında bilincini kaybetmiş, yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılmıştı. Oyuncunun bilincinin açık ve durumunun stabil olduğu biliniyor.

Danimarka - Finlandiya maçı, iki takım oyuncularının da maça yeniden çıkma talebiyle birlikte, kaldığı yerden devam etmiş ve Finlandiya müsabakadan 1-0 galip ayrılmıştı.

Son Haberler