Burak Elmas: 11 Haziran'da aday değilim

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, bir basın toplantısı düzenleyerek 11 Nisan'da gerçekleştirilecek başkanlık seçiminde aday olmayacağını ifade etti.

Elmas, "Galatasaray Başkanı olarak karşınıza son çıkışım. 30 Nisan'da aday değildim, 11 Haziran'da da aday değilim. Bunu netleştirmek istiyorum." sözlerini kullandı.

Burak Elmas'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Galatasaray değerlerine maalesef hiç yakışmayan, organize şekilde yapılan Olağanüstü Divan Kurulu'ndaki söylemlerle ilgili cevap vermek; aslında arkada ne kadar çirkin, kişilerin kendi egolarının, iktidar mücadelelerinin olduğu konusunda kamuoyunu bilgilendirmek istedim."

"Kısa görev süremizde Galatasaray'ın geleceğini etkileyecek hamleler yaptık. Önce size defalarca anlattığımız duyulmasını istediğimiz ya da istemediğimiz olaylardan bahsetmek istiyorum. Biz geldiğimizde takım maliyeti 50 milyon euro idi. Bu rakamı bu sene 27 milyon euro'ya indirdik. Sportif A.Ş'de 25 milyon euro yeni gelir yarattık. 85 milyon TL vadesi geçmiş borç ödedik. 21 milyon TL vadesi geçmiş borçlardan indirim aldık. Galatasaray'ın geleceğini planladık."

"Galatasaray Adası'nı tekrar ait olduğu gibi Galatasaray Spor Kulübü'ne hiçbir kiracı olmadan kazandırdık. Kemerburgaz için tüm izinleri aldık. Yeni gelen yönetim de Kemerburgaz için onayı çıkmış bir arazi bulacaktır."

"Suç duyurusunda bulunacağım"

"Sizlere Abdurrahim Albayrak'ın nasıl biri olduğunu göstereceğim. Genel Kurul iradesini hiçe saydılar... Bedavaya aldık dedikleri Oğulcan Çağlayan transferinde neler yaşadık gördünüz. Bunlar Divan Kurulu toplantısında hadsiz bir şekilde aileme de hakaret ettiler. İbra olmadıktan sonra mahkeme kararıyla iki sene Galatasaray'ı yönetmeye devam ettiler. Genç Liseli kardeşlerimizin linç edilmesine sessiz kaldılar."

"Galatasaray'da olağanüstü seçim olması için illegal bahis siteleriyle beraber çalışanlar hakkında da suç duyurusunda bulunacağım."

"Taraftar olsam, ben de Burak Elmas'ı ciddi şekilde eleştirirdim ama taraftar ve üyeleri ayırmamız gerekiyor. araftar, Galatasaray'ın geleceğinden sorumlu değildir. Takımının şampiyon olmasını veya başarılı olmasını ister. Üyelerimizin taraftar gözlüğüyle bakma lüksü yok."

"Luis Campos, Galatasaray'dan herhangi bir ücret almadı. Yeni bir sistem kurduk. Maalesef bu seçim sürecinde konuşulanlar onları da şoke etti. Luis de bu sistemde görev yapmayacağını söyledi."

"Pasquale Sensibile ve Domenec Torrent'le konuştuk, kimse bir takımda 4 ay çalışmak istemez. Olaylar bizim planlarımız dışında gelişti."

"Seçime kadar transfer yapmayacağız"

"Dursun Özbek aday olursa destekler miyim, bunu hiç düşünmedim. Fakat mevcut iki adaya oy vermeyeceğim."

"Fatih Terim konusunda doğru kararı, doğru zamanda verdiğimi düşünüyorum. Fatih hocayla ilgili görüşlerimi anlattım, kendisine duyduğum sevgiyi ve bu kararı alırken ne kadar zorlandığımı söyledim. Her ne kadar Fatih Hoca ibrasızlık konusunda çalıştığını söylese de ben kendisini de koruma adına bu kararı almıştım."

"Torrent'in görev yapabilmesi için her şey zorlaştırıldı. Gittiği gün şampanya patlatılacak bir insan nasıl başarılı olabilir? Tazminat olayı çok çirkinleştirildi. Bundan sonraki yönetim, Torrent'le görüşecektir. Torrent iyi hoca ve iyi bir insan."

"Seçime kadar herhangi bir transfer yapmama kararı aldık. Futbolcularımız için de herhangi bir resmi teklif gelmedi."

Son Haberler