Andreas Cornelius: Gruplara çıkacak kalitedeyiz

Şampiyon Trabzonspor'un golcüsü Andreas Cornelius takımının şampiyonluğa ulaşmasında yaşananları ve gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ndeki mücadelelerine ilişkin hedeflerine değindi.

Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalacak kalitede olduklarının altını çizen Danimarkalı golcü "İlk olarak amacımız zaten Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktı, bunu yaptık. Farklı senaryolar var, Rusya, Ukrayna takımlarının katılmasıyla ilgili. Güçlü, tecrübeli uluslararası seviyede oyuncularımız var. Bu oyunculara sahip olmak, bu oyunda yarışma da çok önemli. İlk hedefimiz gruplara kalmak. Bu hedefi yerine getirdikten sonra gruplardan çıkmayı hedefleyeceğiz. Bunu yapabilecek kaliteye de sahibiz. Daha önce Şampiyonlar Ligi'nde oynadım. Bunu yapacak, başaracak kapasiteye sahip olduğumuzu biliyorum." dedi.

"Belki şansımı artırmak için penaltı kullanabilirim"

Ligde 15 golle gol krallığında ön sıralarda yer alan Cornelius, "Şu an kimle aramızda ne kadar mesafe var bilmiyorum. Belki şansımı arttırmak için penaltı atabilirim. Daha evvel kullandım. Burada atacak çok fazla kişi var. Takım gol attığı sürece de kimin penaltı attığı önemli değil. Kaçırdığında bir başka oyuncu arkadaş atıyor. Sıra bana geldiğinde penaltı atmış olurum herhalde." şeklinde konuştu.

Cornelius, Norveçli golcü oyuncu Sörloth'un yokluğunu aratmadığı yönünde taraftarların yaptığı yorumlara ve kendisine gösterdikleri sevgiye ilişkin ise "Taraftarların böyle bir sevgisini, desteğini hiçbir yerde hissetmemiştim. İnanılmaz duygu. İyi performans göstermemizde, başarıyı elde etmemizdeki sebeplerden biri taraftardı. Herkesi destekliyorlar. Bu kupayı elde etmemizde başrol taraftarlarımızın desteğiydi." ifadesini kullandı.

"Sonsuz bir parti gibiydi"

Danimarkalı oyuncu, Fraport TAV Antalyaspor karşısında şampiyonluğu ilan ettikleri maçtan sonraki kutlamalara ilişkin ise şunları söyledi:

"Bitmeyen bir parti gibi. O zamandan bu zamana kadar herkes bunu kutluyor. Trabzon'da yaşayan insanlar, herkes kutluyor. Hiç bitmeden süren sonsuz bir parti gibiydi. Daha önce hiçbir yerde görmediğim bir şeydi. Bugüne kadar gördüğüm her şeyin üstündeydi kutlamalar. 3 defa Danimarka'da şampiyonluk yaşadım ama buradaki kadar büyüğünü görmedim. Bu kutlamaları görünce şampiyonluğun ne kadar önemli olduğunu anlayabiliyorsunuz. O açıdan eşsiz diyebilirim."

"Hocamız, iyi bir takım kurdu"

Teknik direktör Abdullah Avcı ile ilgili düşüncelerini açıklayan Danimarkalı oyuncu, şunları söyledi:

"Hocamız açısından bakacak olursak iyi bir takım kurdu. Bizim bakışımız, mantalitemiz diğer takımlardan daha farklı bireysellikten ziyade daha çok kolektif oynuyoruz. Bu yapı kupayı kazanmada faydalı oldu. Birçok şeyin üzerinden başarıyla geliyor. Antrenmanda, başka şeylerde de olsa bizi ne zaman zorlaması gerektiğini, ne zaman rahatlatıp dinlendirmesi gerektiğini biliyor. Bu bakımdan iyi bir hissiyatı, bakış açısı olduğu söyleyebilirim."

Son Haberler