23 Yaş Altı Milli Futbol Takımımız altın madalya kazandı

Milliler 26. dakikada öne geçti. Mehmet Özcan ara pasında sağdan ceza sahasına giren Polat Yazdır'a çıkardı. Polat, kale sahasının önünde müsait durumdaki Umut Nayir'e pasını attı ancak Umut istediği vuruşu yapamadı. Umut'tan seken top Metehan Altunbaş'ın önünde kaldı. Metehan düzgün bir vuruşla meşin yuvarlağı ağlara gönderdi: 1-0.

İlk yarı Milli Takımımızın 1-0'lık üstünlüğüyle sona erdi. İkinci yarıda üstünlüğünü koruyan Ay-yıldızlı ekip, maçı 1-0 kazandı ve 5. İslami Dayanışma Oyunları'nın şampiyonu oldu.

Oyuncu değişikliği hakkında sıkıntı yaşandı

Milli Takım, oyuncu değişikliği kuralına göre hakkı dolmasına rağmen değişiklik yapmak istedi ancak maçın hakemi buna engel oldu. Kurala göre maç oynanırken 5 oyuncu değişikliği hakkı bulunuyor. Ancak takımlar bu hakkı maçı en fazla 3 kere durdurarak kullanabiliyor. Devre arasında yapılan değişiklik bu kurala dahil değil.

Milli Takım 41, 55 ve 68. dakikalarda birer oyuncu değişikliği yaparak hakkını doldurdu. Fatih Kurucuk'un sakatlanmasıyla 75. dakikada teknik direktör Mehmet Yıldırım değişiklik yapmak istedi.  Bunu fark eden Suudi Arabistan kenar yönetimi itiraz etti.  Hakemler kısa bir süre konuştuktan sonra oyuncu değişikliği yapılmasına izin vermedi. Sakatlanan Fatih Kurucuk da takımı 10 kişi bırakmamak için oyuna devam etti.

Son Haberler