Spor yazarlarından Trabzonspor yorumları

Trabzonspor, UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turu ilk maçında Danimarka temsilcisi Kopenhag'a deplasmanda 2-1 yenildi. 

Spor yazarlarının Trabzonspor'un bu maçtaki performansına dair dikkat çeken yorumlarını derledik.

Olcay Çakır - Fanatik

"Her maç elbette yeni bir hikaye taşıyor ancak geleneksel bir “sürekli oralarda olma” haline saygı göstermek gerekiyor. Avrupa’da olmak sürekli hale getirmek çok önemli bu nedenle. Çok uzun zamandır Avrupa arenası’nda olmayan Trabzonspor 2. yarıdaki güçlü oyunuyla sanki yıllardır oranın gediklisiymiş gibi oynadı. Abdullah Avcı karşılaşmanın ikinci yarısını adeta kendisine “bir şans daha verilse ne yapardın?” sorarak çıkmış gibiydi. Kaliteli transferlerini de sahaya sürerek hiç de öyle beklemeye niyeti olmadığını da göstermiş oldu."

Ömer Üründül - Sabah

"Vasat bir ekip olan Kopenhag karşısında Trabzonspor, sakin ve akıllı oynarsa Şampiyonlar Ligi'nde gruplara girmeyi başarır. Yeter ki Abdullah Avcı planlarını iyi yapsın. Dün gece Avcı, iki yeni transferi hiç arkadaşlarını tanımadıkları halde oyuna sürdü. Kaliteli oyuncu Bartra, deneyimiyle takımı belli ölçüde yönlendirmeyi başardı. Ama yine de iki yeni ismin oyuna alınması ve de kapasitesi sınırlı, rotasyonda kullanılan Kouassi'yi ilk 11'de oynatmak benim futbol mantığımla bağdaşmıyor."

Aksal Yavuz - Milliyet

Bir futbolcu oyunun kaderini değiştir mi, defansı toparlar mı? Adınız Bartra olunca değiştirirsiniz, dün gece değiştirdiği gibi. Dememiz o, elli dakika yüreğimizin ağzımıza geldiği doğrudur! Trabzonspor karşılaşmaya ikinci yarıdaki kadroyla başlamış olsaydı, bu maç böyle bitmezdi ama bu işin rövanşını da hesaba katarsak; Kopenhag düşünsün!

Yunus Emre Sel - Fotomaç

Trabzonspor'un tempo yapan takımlar karşısındaki zaafları zaman zaman kendini göstermişti aslında... Bardhi ve özellikle Bartra'nın girmesiyle oyun Trabzonspor'un oynaması gereken oyuna döndü. Özellikle Bartra, Edgar'ın boşluğunu fazlasıyla dolduran liderliğiyle daha verimli top kullanmaya başladı. 

Son Haberler