Spor yazarlarından Fenerbahçe yorumları

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi B Grubu 3. maçında konuk ettiği Kıbrıs Rum Kesimi temsilcisi AEK Larnaca'yı 2-0 mağlup etti.

Spor yazarlarının sarı-lacivertli ekip hakkındaki dikkat çeken yorumlarını derledik.

Engin Kehale - Hürriyet

Fenerbahçe için artık Kadıköy tekrardan bir kale. Taraftar takıma, takım kendine inanıyor. Oyuncular değişse, oyun içinde istikrar zaman zaman sağlanamasa bile önemli değil. Artık sarı lacivertlileri burada yıkmak için iyi bir takım olmaktan fazlası gerekiyor.

Mehmet Demirkol - Fanatik

Maçın ruhunu şöyle anlatabiliriz sanırım: Larnacalı oyuncular maçı 7-0 kaybetmişler gibi hissediyorlardır. Ve Jesus da takımıyla hem gurur duyup hem de neden bu kadar stresli bir maç yaşadık yaşadık diyordur. Fenerbahçe’nin ceza sahası dışında her şeyi yüzde yüz doğru yaptığı bir maçtı. Bu zaten yetiyor.

Ömer Üründül - Sabah

Ben Jorge Jesus'un dün geceki takım tertibini doğru buldum. 4-2- 1-3 sistemi yapıya uygundu. Bilhassa Rossi ve Emre gibi iki kanat forveti vardı. Lincoln biraz yerini terketse de forvet arkası oynaması doğru tercihti. En iyi oyuncular kimdi diye düşünürsek, ben Crespo ve İsmail diyorum. İngiliz hakemde mükemmel bir yönetim gösterdi.

Ercan Güven - Milliyet

Taraftarları, motivasyonu milliyetçilikte arayıp İstanbul için saçma sapan hayaller kuran AEK Larnaka’ya Kadıköy’ü dar eden, baskı ve pozisyonlarla sersemleştiren Fenerbahçe, hem grup liderliğine adaylığını perçinledi hem de Güney Kıbrıs fanatiklerine asil bir selam çaktı. Bir maça ne kadar misyon yüklerseniz, kaybettiğinizde o kadar üzülürsünüz oysa… Alınma komşu, bu sadece işti!

Faik Çetiner - Fanatik

Fenerbahçe’nin ikinci yarıdaki tek kale oyununda skor 1-0’a takılı kalınca, Jesus son 20 dakikada hamlelerine başladı. İrfan Can (Emre Mor), Valencia (Lincoln) ve Ferdi’yi (Osayi) sahaya sürdü. Hamleler sonucu 2. gol çabuk gelince maçta sürprizlere kapandı. Son dakikalarda Fenerbahçe’nin gol kaçırma yarışı devam etmese 90 dakika tarihi farkla kapanırdı. Her şeye rağmen Fenerbahçe’nin Avrupa hedefi iddialı şekilde sürüyor. Bu takım bu görüntüsü, bu arzusu ve bu taraftar desteğiyle grubu lider bitirirse kimse şaşırmasın.

Son Haberler