Salih Yoluç: Hedefimiz galibiyet olacak

Goodyear'den yapılan açıklamaya göre, geçen yıl Avrupa Le Mans Serisi Pro/Am 2022’de şampiyon olarak bir dayanıklılık serisinde bu başarıyı elde eden ilk Türk takımı olan Racing Team Turkey, Le Mans 24 2023’te de şampiyon olarak tarihe geçmeyi amaçlıyor.

Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak tasarlanan 923 kapı numaralı araçlarıyla Salih Yoluç’un liderliğinde yarışacak olan takımda İngiliz pilot Tom Gamble ve Belçikalı pilot Dries Vanthoor da yer alıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen takımın lideri Salih Yoluç, "Mutlak zafer hedefiyle başlayacağımız yarışı birinci bitirerek Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizi gururlandırmayı arzuluyoruz." ifadelerini kullandı.

Le Mans 24 Saat Yarışlarının, dayanıklılık temeline dayanması nedeniyle çok farklı olduğunu belirten Yoluç, "Bu nedenle lastiklerinizin de bu zorluğa dayanacak kadar güçlü ve yüksek performansa sahip olması gerekiyor. Doğru lastik seçimi çok önemliydi. Goodyear lastiklerinin yarış bitene kadar bize dayanıklı ve güçlü performans vereceğine inanıyorum. Hedefimiz galibiyet, bu anlamlı yılda, böylesi bir hayali gerçekleştirmek, beni ve tüm ekibi son derece heyecanlandırıyor." dedi.

 

Son Haberler