Olcay Şahan: Düşünmeden Beşiktaş'ı seçtim

Uzun yıllar Süper Lig'de forma giyen Olcay Şahan, şimdilerde Afjet Afyonspor'da ter döküyor. Bir yıllık aranın ardından sonra futbola geri dönen tecrübeli oyuncu, Mackolik 'ten Engin Kehale 'nin sorularını yanıtladı.

Genç oyunculara yardımcı oladuğunu aktaran 35 yaşındaki oyuncu, "İmkanlara, stada bakıyorum Afyonspor kesinlikle üst liglerin takımı. Burada olduğun için çok mutluyum. Süper Lig'de oynayabilecek çok oyuncumuz var. Benim için en değerli şey, buradaki çocukların ileride Süper Lig'de oynamaları olur. Röportajlar verdiklerine 'Olcay abi sağolsun, bize yardımcı oldu' demeleri. Çok mutlu olurum" ifadelerini kullandı.

"Kuntz A Milli Takım için doğru bir tercih"

A Milli Takım teknik direktörü Stefan Kuntz'un doğru tercih olduğunu belirten Olcay, "Kuntz ile 1 yıl birlikte çalıştım, çok saygı duyuyorum. Beşiktaş'a transferimde de çok destek olmuştu. Türkiye onun ikinci ülkesi gibi. Beşiktaş’a transferimde de eşiyle konuştuğu diyaloğu anlatırdı. Milli takım için doğru bir tercih. Sabırlı olunması lazım. Tek isteğim istikrarı sağlayabilmek. İngiltere’de takımlar hocasıyla küme düşüyor, aynı hocayla çıkmaya çalışıyor. Bizim en büyük eksiğimiz bu. İsterim ki bir takım şampiyon olduğunda diğer takımlar da aynı hocalarla devam etsin. Selçuk İnan bu ülkede yüzü eskidi diye tepki gösterildi ve gönderildi. Türkiye Milli Takımını yönetmek kolay değil" dedi.

"Galatasaray'dan teklif vardı"

Olcay, Süper Lig'e gelmeden önce Galatasaray'ın ciddi bir teklifi olduğunu belirtirken, "Galatasaray ile anlaşma durumum vardı. Biraz bekletildim. Galatasaray'da olumlu şeyler olacakken, Beşiktaş devreye girdi. Ailem ve kendim Beşiktaşlı. Hiç düşünmeden Beşiktaş'ı seçtim" dedi.

Futboldan ayrı kaldığı dönemde Futgolf'e başlayan Olcay Şahan, çok keyif aldığını belirtirken, "Futgolf benim bir parçam oldu, Futbolu bıraktıktan sonra beni en mutlu eden şeydi. Keyif aldığım bir oyun" ifadelerini kullandı.

Son Haberler