Ergin Ataman: Sadece iki maç kaldı

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da bulunan Stark Arena'da gerçekleştirilen basın toplantısına Final-Four organizasyonda yer alan takımların başantrenörleri ve birer oyuncularının yanı sıra basın mensupları katıldı. Basın toplantısında Anadolu Efes adına başantrenör Ergin Ataman ve Shane Larkin, Olympiacos adına Georgios Bartzokas ve Georgios Printezis, Barcelona adına Sarunas Jasikevicius ve Nikola Mirotic, Real Madrid adına ise Pablo Laso ve Walter Tavares yer aldı. 

Ergin Ataman: Kazanmak için buradayız

Geçtiğimiz sezon kazanılan kupanın kendileri için çok önemli olduğunu belirten Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, "Kupayı kazanmak harikaydı. Soyunma odasında oyuncularımla, teknik ekibimle ve ailelerimizle bu mutluluğu kutlamıştık ama eminim ki bütün ülke bu zaferi sonuna kadar kutlamıştır. Eğer bu sezon da bu kupayı kazanabilirsek tekrardan yumruklarımı taraftarlarımız için kaldırıp sevineceğim" diye konuştu.
Sezona iyi başlamadıklarını ancak zaman geçtikte kendi ritimlerini bulduklarını ifade eden Ataman, "Bizim için çok zor bir sezondu. Geçtiğimiz yıl kupayı kazandıktan sonra bu sezona iyi başlayamadık. Ritmimizi sezonun ikinci yarısında yakaladık. Ama takımımın play-off'a kalmamız halinde her zaman oynadığımız basketbola geri dönüş yapacağından emindim ve bu da oldu. Sezonun en önemli anlarında kendi oyunumuzu tekrardan oynamak için doğru yolu bulduk. Bu güvenle takımımı motive ediyorum. Saha avantajı olmadan Olimpia Milano'yu elemek gerçekten zordu. Diğer takımlar gibi biz de kazanmak için buradayız. Sadece iki maç kaldı" ifadelerini kullandı.

"Ben iddialı bir koçum, iddiamda devam ediyorum, şampiyon olacağız"

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayan Ataman, önemli bir günde önemli bir maça çıkacaklarını dile getirerek, "Atatürk'ün Türk sporuna armağan ettiği bir bayram. Türk ulusu için yarın önemli bir bayram. Buradan ben tüm Türk ulusunun bayramını kutluyorum. Tabii ki bu önemli bir maç. Sonuçta ciddi bir rakibimiz var. Sezonun en flaş basketbolunu oynayan takımlarından birisiyle karşılaşacağız. Tabii ki kazanıp 19 Mayıs'ı coşkuyla, 21 Mayıs'taki finale getirmek istiyoruz. Zor bir maç olacağı kesin. Ben iddialı bir koçum ve iddiamda devam ediyorum. Biz şampiyon olacağız. Kadrosunda bu kadar iyi oyuncular olan ve son şampiyon olan bir takımın başka iddiası olamaz" şeklinde konuştu.

Larkin: Hedefimiz, buradan tekrar şampiyonlukla ayrılmak

Anadolu Efes'in başarılı oyuncusu Shane Larkin ise kupayı tekrardan kazanmak istediklerini vurgulayarak, "Geçen sezon kazandığımız şampiyonluğu kutlamıştık. Tekrardan Final-Four'a döndük ve her zaman olduğu gibi başarıya aç bir şekilde hareket etmeliyiz. Buradaki her anın tadını çıkarmamız gerektiğini biliyoruz. Hedefimiz, buradan tekrar şampiyonlukla ayrılmak. Bu hedefimize odaklandık. Bir antrenörün takımına güvenmesi ve bunu hissettirmesi bir oyuncu için çok önemli. Son 3 yıldır olduğu gibi birbirimize güveniyoruz" dedi.
 

Son Haberler