En şık giyinen 10 Avrupalı futbolcu

Spor dünyasında başarılarıyla olduğu kadar, moda dünyasında da adlarından söz ettiren Avrupalı futbolcuların giyim tarzını, bu yazımızda sizler için derledik!

Siz de en şık giyinen 10 Avrupalı futbolcudan örnek alarak kendinize alternatifler yaratabilirsiniz.

Paolo Maldini

Paolo Maldini Wessi Reklam

Spor kombinlemeleri ile ön plana çıkan Paolo Maldini de, farklı parçaları bir araya getirenlerden! Düz bir takımın içine çizgili gömlek ve kravat kullandığı da değişik renkli parçaları bir araya getirdiği de olmuştur. Sıklıkla siyah, gri ve mavi renk tonlarından oluşan takım elbise modelleri ile görüntülenmiştir.

Andrea Pirlo

Andrea Pirlo Wessi Reklam

Daha çok günlük yaşama uygun kombinlemeleri ile dikkat çeken İtalyan efsane, tam bir jean tutkunudur. Takım elbiselerini boğazlı kazaklar, blazer ve yün ceketler ile kombin ederek spor bir duruş sergilemektedir. Tercih ettiği business tarzı da ona ayrı bir şıklık kazandırmaktadır.

Francesco Totti

Francesco Totti Wessi Reklam

Sadelikten ve klasik giyimden yana olan Francesco Totti, genel olarak spor kombinler yapmaktadır. Özel davetlerde ise tercihini siyah takım elbiselerden yana kullanmaktadır. Zaman zaman yelekli takım elbiseler ile de duruş sergilediği olmuştur.

Alessandro Del Piero

Del Piero Wessi Reklam

Klasik ve spor giyim tarzını benimsemiş bir diğer futbolcu da Alessandro Del Piero’dur. Ünlü İtalyan, spor ceketlerinin içinden giydiği düz renkli gömlek kombinleri ile rahatlığı ön planda tutuğunu belli etmektedir.

Mattia De Sciglio

De Sciglio Wessi Reklam

Düz takım elbise kombinleri ile karşımıza çıkan De Sciglio, normal zamanlarda açık renk takım elbisler, özel gece davetlerinde ise siyah smokinleri tercih etmektedir. Kumaş pantolon ve sade düz beyaz gömlek kombini ile spor bir şıklık oluşturmaktadır.

Christian Vieri

Vieri Wessi Reklam

Genel olarak klasik giyim tarzını benimseyen Vieri, kravatlı ya da kravatsız kullandığı takım elbise modelleri ile karizmatik bir stile sahiptir. Gündelik hayatında katılacağı davetler için ise jean üzerine beyaz gömlek ve sade ceket kombinlemeleri de yaptığı olmuştur.

Fabio Cannavaro

Cannavaro Wessi Reklam

Giyim tarzı ile şık bir duruş sergileyen Fabio Cannavaro, genellikle klasik takım elbiseleri üzerinde taşımaktadır. Kıyafetlerin üzerine giydiği hırkalar ile de günlük kullanıma ayak uydurmuş hem şık hem spor bir görünüm elde etmiştir.

Alessandro Nesta

Nesta Wessi Reklam

Uzun saç stiline sahip olan ünlü İtalyan, giydiği klasik takım elbise modelleri ile karizmatik bir görünüme bürünmektedir. Genel olarak düz renk ceket ve pantolonlarına beyaz gömlek kombine etmiştir. Çizgili desen gömlek kullandığı örnekleri de mevcuttur.

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo Wessi Reklam

Son yıllarda İtalyan futbol dünyası denildiği zaman akla ilk gelen en ünlü isimlerden biri olan Cristiano Ronaldo, tam anlamıyla spor ile klasik şıklığı birleştirenlerden! Genelde spor şık olarak görmeye alıştığımız ünlü futbolcu, zaman zaman slim fit takım elbiseleri de tercih ederek elit bir görünüm sergilemektedir. Taktığı küpesi, şık saç tasarımları ve kullandığı aksesuarlar ile kombinlerini tamamlamayı başarmıştır.

David Beckham

Beckham Wessi Reklam

En az Ronaldo kadar büyük bir üne sahip olan ve genelde İtalyan kesim takım elbise şıklığı ile boy gösteren David Bechkam, farklı renk parçaları da bir araya getirerek değişik stil yakalamaktadır. Kendinden kumaşlı takım elbiseler ile ekose modeller de yıldız futbolcunun tercihleri arasında gelmektedir. Ayrıca kış aylarında takımlarının üzerinden giydiği uzun palto ve kabanları, ona karizmatik bir duruş katmaktadır.

Görüldüğü üzere, tüm futbolcular genel olarak spor (casual) giyim tarzını benimsemek ile birlikte özel gece davetlerinde klasik takım elbise ya da smokin tercih etmişlerdir. Eğer siz de vücudunuza güveniyorsanız slim fit (dar kesim) takım elbise modellerinin her çeşidini karizmatik bir duruşla üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Son Haberler