'Shane Larkin'in nasıl döneceğini göreceğiz'

Geçen sezonu çok bir basketbol oynayarak geçirdiklerini söyleyen Ergin Ataman, yeni sezona da iddialı başladıklarını söylerken, "Diğer takımlar da bu yaz önemli transferler yaptı. CSKA, Milutinov gibi önemli bir oyuncuyu kadrosuna kattı. Milano da oldukça önemli transferler yaptı. Bizim gibi diğer takımlar da sezona ciddi hedeflerle başlayacaktır." ifadelerini kullandı.

Ergin Ataman, iyi bir kamp dönemi geçiremediklerini söylerken, "Seyircinin de olmamasıyla birlikte ritim bulma konusunda sorunlar yaşayabiliriz. Ayrıca artık bütün takımlar bizi yakından tanıdıkları için bize karşı iyi hazırlanacaklar. Biz de yeni çözümler üretmek için çalışacağız." şeklinde konuştu.

Sezon öncesinde transfer yapıp yapmama konusunu düşündüklerini vurgulayan deneyimli başantrenör, bir arada oynamaya alışmış bir kadroyu bozmak istemediklerini ifade ederken 4 numara pozisyonundaki oyuncu fazlalığından dolayı Alec Peters ile yolları ayırmaya karar verdiklerini belirtti.

Ataman, sezon öncesinde bazı ameliyatlar geçiren Shane Larkin'in 1 Ekim'deki ilk maçta oynamasını beklediklerini ancak yıldız basketbolcunun sakatlıktan nasıl döneceğini maçlar başladıktan sonra göreceklerini ifade etti.

Takımın deneyimli kaptanı Doğuş Balbay ise basketbolu çok özlediklerini dile getirirken şunları söyledi:

"Geçen sezon çok güzel giden bir performansımız vardı ve yarıda kalması elbette biraz üzgünlük yarattı. Ancak bizim hedeflerimiz her zaman yukarıda olmak. Oynadığımız basketboldan keyif alan ve seyircilere de keyif veren bir takımız. Yeni sezonda da böyle devam etmek istiyoruz."

Doğuş, son yıllarda artan şut performansıyla ilgili ise şöyle konuştu:

"Şut, basketbolumum en güçlü yanı değil ancak günümüz basketbolunda en azından ceza şutlarını atamadan oyunda kalamıyorsunuz. Gelişmenin sınırı ve yaşı yok. Şut konusunda da basketbolu bırakana kadar gelişmeye devam etmek zorundayım."

Son Haberler