Fenerbahçe Beko resmen açıkladı: Datome ile yollar ayrıldı

Fenerbahçe Beko'da başantrenör Zeljko Obradovic'in ardından, bir ayrılık daha yaşandı.

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 2015-16 sezonundan bu yana sarı-lacivertli formayı terleten Gigi Datome ile karşılıklı olarak anlaşılarak oyuncunun sözleşmesinin sonlandırıldığı belirtildi.

Datome, Fenerbahçe ile bir kez EuroLeague, iki kez Cumhurbaşkanlığı Kupası, üçer kez de Basketbol Süper Ligi ve Türkiye Kupası şampiyonluğu sevincini yaşadı.

Obradovic'in takımdan ayrılmasının ardından hayal kırıklığı yaşadığını belirten Datome'nin ülkesine dönüp Olimpia Milano ile sözleşme imzalaması bekleniyor.

Sarı-lacivertli kulüpten Datome'nin ayrılığı hakkında yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"2015-16 sezonundan bu yana formamızı giyen ve bu süreçte elde ettiğimiz tarihi başarıların en önemli mimarlarından biri olan Gigi Datome, mevcut sözleşmesini Kulübümüz ile anlaşarak sonlandırmış ve kariyerine farklı bir takımda devam etme kararı almıştır.
 
Gigi Datome’nin Fenerbahçe formasını terlettiği süre boyunca takımımıza katkıları, yalnızca attığı sayılar ya da yaptığı istatistiklerle sınırlı kalmamıştır. Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın asla pes etmeyen karakterinin en önemli temsilcilerinden biri olan Gigi, soyunma odamızda yaratılan ve parkeye de yansıyan ekip ruhunun kilit isimlerinden biri olmuştur.
 
Takımımıza basketbol oyununun her anında ve alanında üstün katkıları olan Datome, saha dışında sergilediği örnek sporcu duruşuyla da bizleri her daim gururlandırmış, ülkemize olan bağlılığı ve sevgisiyle de hepimizin takdirini kazanmıştır.
 
Fenerbahçe basketbolunun unutulmazları arasındaki yerini çoktan almış olan Gigi Datome’ye, Kulübümüze yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eder, kariyerinin geride kalan bölümünde kendisine sonsuz başarılar dileriz."

Son Haberler