Fenerbahçe Beko, Bursa'da kayıp

Maça Frutti Extra Bursaspor daha iyi başladı. Müsabakanın 5. dakikasında Bursa temsilcisi farkı çift hanelere kadar çıkarttı: 12-2. Maçın 9. dakikasında Frutti Extra Bursaspor baş antrenörü Dusan Alimpijevic, bir pozisyon sonrasında hakeme itirazlarını sürdürünce diskalifiye edildi. Bu dakikadan sonra daha agresif bir oyun ortaya koyan Fenerbahçe Beko, hücumdaki etkinliğini arttırdı ve 21-18 öne geçti. Son pozisyonda Ömer Al'ın pota altından 2 sayılık atışı ve faulü baskete çevirmesiyle yeşil-beyazlı ekip ilk çeyreği 23-21 önde kapattı.

İkinci çeyrekte iyi oyununu sürdüren Frutti Extra Bursaspor, 17-0'lık seri yakaladı ve 17. dakika Bursa temsilcisinin 40-26 üstünlüğüyle geçildi. Fenerbahçe Beko'nun hücumdaki hatalarını iyi değerlendiren Frutti Extra Bursaspor, soyunma odasına 44-36 üstün girdi.

Üçüncü periyotta Fenerbahçe Beko daha etkili başladı ve 24. dakikada ilk defa öne geçti: 50-49. Frutti Extra Bursaspor, taraftarının da desteğiyle oyundaki tempoyu artırmayı başardı ve final periyoduna 62-52 önde girdi.

Son periyotta rakibine geri dönüş şansı tanımayan Frutti Extra Bursaspor, sahadan 84-73 galip ayrıldı.

Son Haberler