Milliler Hazırlıklarını Sürdürüyor

- Mersin
(A) Milli Bayan Hentbol Takımı, 2010 Bayanlar Avrupa Şampiyonası 5. Eleme Grubu'nda, İspanya ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor.

(A) Milli Bayan Hentbol Takımı, 2010 Bayanlar Avrupa Şampiyonası 5. Eleme Grubu'nda, İspanya ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor.

Yardımcı antrenör Hikmet Vurgun nezaretinde Yenişehir Belediyesi Spor Salonu'nda günde çift idman yapan hentbolcular, gruptan çıkmayı garantileyen İspanya karşısında galibiyeti hedefliyor. Ay-yıldızlılar, gruptaki 5. maçını 27 Mayıs Perşembe günü İspanya ile Mersin'de yapacak. Antrenör Vurgun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin yanı sıra İspanya, Sırbistan ve Yunanistan'ın mücadele ettiği grupta, yaptıkları 4 karşılaşmada 2 mağlubiyet ve 2 galibiyet aldıklarını söyledi. Sırbistan'ın kendileri ile aynı puanda olduğunu, Yunanistan'ın ise henüz puan alamadığını belirten Vurgun, ''Şu anda İspanya 4 maçta 8 puan alarak gruptan çıkmayı garantiledi. Şimdi 'Sırbistan mı Türkiye mi?' sorusuna cevap arayacağız. İlk hedefimiz Mersin'de yapacağımız karşılaşmada İspanya'yı yenmek. Bu maçı kazanırsak hem takımın kendine öz güveni gelecek, hem de rakibe göz dağı olacaktır'' dedi.

Geçen yıl Ekim ayında Antalya'daki mücadelede Sırbistan'a şanssız bir şekilde yenildiklerini hatırlatan Vurgun, şöyle konuştu: ''İçerde Sırbistan'a kaybedince gruptan çıkma şansımız azaldı. Burada İspanya'yı yenip, ardından deplasmanda yapacağımız karşılaşmada Sırbistan'ı bir sayı farkla yenersek çıkma şansını elde ediyoruz. Bunu başarırsak ilk ikiye girerek büyüklerde tarihimizde ilk defa Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkı elde edeceğiz. Grubu garantilemiş olmanın verdiği rahatlıkla gelecek İspanya'yı yenmek en azından bir puan alıp Sırbistan'a bir adım önde gitmeye çalışacağız. Böyle gidersek Sırbistan'da zor işi başaracağımıza inanıyorum. Çünkü çocuklar da bu başarıya aç, Türk hentbolu da aç. Yeni bir oluşum yeni bir federasyon var. Eğer böyle bir hediye ile başlarsak Türk hentbolunun önünün açılacağını düşünüyorum.''

    

Kaynak: AA Yukarı