GOAL ÖZEL | 2019'a kadar çalışmayı düşünmüyor

-
Chelsea'yle tazminatına dair gerilim yaşamaya devam eden Antonio Conte, dedikoduların aksine Real Madrid'den de henüz bir teklif almış değil.

Antonio Conte, geçen sezonun sonundan beri bir takımı çalıştırmıyor, ama bu hafta adı Avrupa'nın birçok kulübüyle anılmaya başladı.

Manchester United, Bayern Münih ve Real Madrid gibi Avrupa'nın dev kulüplerinin sezona kötü başlamaları, olası teknik direktör değişikliklerini gündeme getirdi.

Üst üste dört maçında ne galibiyet alabilmesi ne de gol atabilmesi, Real Madrid'i bu üçlünün içinde özel bir konumda tutuyor. Julen Lopetegui görevine devam ediyor, ama durumu radikal ve acil bir şekilde geliştireceği yöntemlerle tersine çevirmesi bekleniyor.

Goal'ün edindiği bilgilere göreyse, Conte yaz boyunca Real Madrid yönetimiyle temas halindeydi ama kulübün içine girdiği son kriz nedeniyle bir görüşmeleri olmadı.

Goal'ün İngiltere ve İtalya'daki kaynakları ise, Chelsea'de olağanüstü yıpratıcı bir sezon geçiren Conte'nin zihinsel olarak yeniden kendini yenilemek istediğini söylüyor.

Ayrıca Conte'yle Chelsea arasındaki gerilim de sürüyor.

2018-19 sezonu için Chelsea'den 10 milyon euro'luk tazminat alan Conte, Londra kulübüyle yaptığı sözleşmeye göre 2018-19 sezonunun sonuna kadar hiçbir kulübü çalıştıramaz. Buna karşın, bu anlaşma Conte'yi tam anlamıyla tatmin etmiyor. The Times' ta Conte'nin Chelsea'deki işine son verilmesinin oldukça gecikmesinden ötürü kaybettiği zamanın ve gelecekteki kârların tazmini için Chelsea'ye dava açabileceği yazıldı.

Tüm bunlar hesaba katıldığında, Conte ile Chelsea arasındaki soğuk savaşın da sürdüğü düşünüldüğünde, İtalyan teknik direktörün kafasında Real Madrid ne kadar çekici bir yer edinse de, 2019'un sonuna kadar Madrid devinin başına geçmesi mümkün görünmüyor.

Kaynak: GOAL.COM Yukarı