'Babel giderse Messi ve Suarez!'

-
Şenol Güneş, yeni yardımcıları Guti ve İlhan Mansız ile birlikte basın karşısına çıktı...

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, transfer gündemiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yeni yardımcıları Guti ve İlhan Mansız'a teşekkür eden deneyimli teknik adam, "Eski futbolcularımız, yeni antrenör arkadaşlarımız. Her ikisinin marka değerini iyi biliyoruz. Beşiktaş'a katkı yapmak için bizimle beraber olacaklar. Her ikisine de hayırlı olsun, hoş geldin diyorum." diye konuştu.

Şenol Güneş'in açıklamalarından öne çıkan kısımlar şöyle...

"Transfer için Cuma günü başkanla görüşeceğiz"

"10 günlük çalışmanın karşılığında burada bulunan oyuncularla ne yapacağımızı göreceğiz. Büyük bir ihtimalle 26'sına buradan bir kadro çıkaracağız. Transferle ilgili başkan ile Cuma günü görüşeceğiz. Biliyorsunuz transferle ilgili kararları başkan veriyor. Cuma günü gelecek, toplantı yapacak, ondan öğrenirsiniz. Ben takımdan ve takımı geliştirmekten sorumluyum. Transfer için ekonomi gerekir, teknik ihtiyaç gerekir. Hepsi olsaydı bunları konuşmazdık."

"Transferler henüz netleşmedi"

"Transferler netleşmedi. Transfer yapmak için ekonomi gerekir. Onları bekleyeceğiz. Buradaki arkadaşlarımızın çalışma azminden dolayı memnunum. Kadromuz da bunları aşacak durumda. Çok oyuncu gidip geldi, ekonomik olarak para alamazsanız transfer yapamazsınız. Fikstür olarak bunu kaldırabileceğimizi düşünüyoruz. Bu sene iki kulvarda devam edeceğiz."

Domagoj Vida hakında

"Vida gelirse stoperde sürpriz olmaz. Ben de gelişmeleri gazetelerden okuyorum. 10, 20, 30, 50, 100! Atıyoruz, tutuyoruz. Paralar gelmiyor."

"Babel giderse, Messi ve Suarez!"

"Babel giderse, başkanla konuştum. Messi'yi, Suarez'i söyledim. Başkan da 'Yarın görüşmelere başlarız' dedi! Bu kadar kolay değil. Sen normalde Babel'i, Cenk'i, Tosic'i gönderir misin? Ama şartlar gereği önemli oyuncularımızı bazen gönderebiliyoruz."