Osmanlıspor 7 hafta sonra kazandı

-
Kümede kalmak isteyen iki takımın karşılaşmasında Osmanlıspor yedi hafta sonra kazandı, Bursaspor üst üste beşinci deplasman maçını da kaybetti: 2-1.

Osmanlı Stadı'nda ligde kalma mücadelesi veren iki takım karşı karşıya geldi. Ligde yedi haftadır kazanamayan Osmanlıspor, dokuz haftalık kazanamama serisini geçtiğimiz hafta Kayserispor'u 1-0 yenerek sonlandıran Bursaspor'u ağırladı. 

Ev sahibi ekip ilk yarıda bulduğu gollerle yedi hafta sonra kazanıp nefes alırken, Bursaspor ise üst üste beşinci deplasman mağlubiyetini aldı.

Düşük tempoda başlayan karşılaşmanın ilk golü Osmanlıspor'dan geldi. 17. dakikada Osmanlıspor'un kullandığı kornerde Mehmet'ten seken topu kale önünde rahat pozisyondaki Aminu tamamladı ve golünü attı: 1-0

19. dakikadaysa Bursaspor'da Kembo ortaladı, Stancu vuramadı. Seken topta yaşanan karambolde Yusuf vurdu, seken topu Batalla tamamlayıp topu kale ağzından ağlara yolladı ama hakem ofsayt kararı verince gol geçerlilik kazanmadı.

İlk yarı bu sonuçla sona erecek diye düşünülürken, bu sefer sahneye Regattin çıktı. Osmanlısporr frikik kazandı. Regattin'den herkes orta beklerken, o kaleye doğru sol köşeye vurdu. Kaleci Harun da hazırlıksız yakalanınca top ağlara gitti: 2-0

Karşılaşmanın ilk yarısı bu golle sona erdi. 

İkinci yarıya Paul Le Guen oyuncu değişikliğiyle başladı. Barış Yardımcı'nın yerine Moussa Sow oyuna girdi.

48'deyse fark bire indi.Bursaspor korneri kullandı. Kale ağzında yaşanan karambolde Kembo dokundu ve golünü attı: 2-1

Osmanlıspor ikinci yarıda topun hakimiyetini Bursaspor'a bırakıp, derin savunma yapmaya ve hızlı hücumlarla gol fırsatları aramaya başladı. Bursaspor'un kapanan Osmanlıspor savunmasını açmakta zorlandığı ikinci yarıda, Osmanlıspor ise özellikle Umar Aminu ve Regattin ile birçok fırsat yakaladı ama değerlendiremedi.

Sonucundaysa karşılaşma 2-1 Osmanlıspor'un üstünlüğüyle bitti. Yedi hafta sonra kazanan ev sahibi ekip puanını 24'e yükseltirken, Bursaspor ise 30 puanda kaldı.

Kaynak: GOAL.COM Yukarı