'Rodrigues için 30 milyon euro istedim'

-
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Garry Rodrigues için bir ay önce nabız yokladılar, 30 milyon euro istedim" dedi.

Galatasaray'ın 20 Ocak'ta yapılan Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkanlığa seçilen Mustafa Cengiz, Hürriyet' e özel açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'ın menfaatleri söz konusu olduğunda her türlü kararı alabilecek cesarete sahip olduğunu vurgulayan başkan Cengiz'in röportajından öne çıkan detaylar şöyle:

"Sporcuların ödemeleri neden ötelendi anlamadım. Benim seçilmeme verilen şans sıfırdı. Mevcut yönetimin düşüncesine göre göreve devam edeceklerdi. Buna da hiç kızmıyorum. Benim anlamadığım; çeşitli şubelere 9, 7 ve 4 aylık ödemeler yapılmadı, ertelendi. O zaman neden ödemeleri yapmadılar? Dursun bey cebinden ödüyorsa, o zaman da verseydi."

"Geçmişi karalamayı sevmiyorum ancak realiteler ortada. Riva ve Florya'dan alınan 508 milyon lira avans gibi kullanıldı. Bu eski yönetimce 340 milyon lira olarak kırdırıldı ve harcandı. Üstüne o proje 10 milyon euro gösterilerek teminat alındı. Futbolcu transferleriye bir yük bindi Galatasaray'ın omuzlarına. Kısaca eski tas eski hamam olayına döndük. Maalesef biz bu kafayla, yüksek transfer harcamaları ve israfla gidersek Galatasaray'ın iki yakası bir araya gelmez. Kulübün personel yükü de çok fazla. Müthiş bir gider var."

"Rodrigues için 30 milyon euro istedim"

"İnşallah şampiyonluğu hak eden kazanır, hak eden de Galatasaray olur. En büyük rakibimiz üç tane: Beşiktaş, Başakşehir ve Fenerbahçe."

"Bafetimbi Gomis 30 milyon euro'dan fazla eder. Garry Rodrigues için bir ay önce girişim oldu. Nabız yokladılar, 30 milyon euro istedim. Türkiye 3-5 yıl içinde keşfedilecek. Türkiye'de oynanan futbolun kalitesi asla Avrupa'nın çok altında değil. Bir Premier Lig değiliz ama onlara yetişeceğiz."

"Fenerbahçe derbisine Allah'tan bir mani olmazsa gideceğim. Umarım galibiyet dileğimiz gerçekleşir. Beşiktaş da 10 yıldır yenemiyormuş. Birçok rakibimize sorduğunuzda, Galatasaray'ı yenmeyi şampiyonluğa tercih ediyorlar. Bu bize gurur veriyor."

Kaynak: Hürriyet Yukarı