'Lig yeniden başladı'

-
Aykut Kocaman, Medipol Başakşehir karşısında aldıkları galibiyetin ardından zirve yarışının yeniden şekillendiğine değindi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 2-0'lık Medipol Başakşehir galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

beIN Sports'a açıklamalarda bulunan Kocaman, "Oyunla ilgili sadece önde basmamızın doğru olduğu düşünülürse eksik kalır. Önde basarken tam tersi sonuç da olabilirdi çünkü arkada boşluk bırakıyorsunuz. Başakşehir aynı oyunla çok başarılar yakaladı. Kazanmak zorunda olduğumuz bir maçtı, daha doğrusu kazanmayı istiyorduk. Bugün mağlup olsak da puan kaybetsek de yine her şeyimizle yarışın içinde olmak isteyecektik. Dolayısıyla her şeyin belli olmayacağı ama takıma güven aşılayacak bir maçtı. Beşiktaş için de, Galatasaray için de, Trabzonspor için de lig yeniden başladı ve Başakşehir'i de bu yarışın içine çektik." dedi.

Takımın genel durumuyla ilgili memnun olduğunu belirten Kocaman, şöyle devam etti: "Bu sezona damga vuran ilk şey kişisel hatalarımız oldu. Bunu kabul etmek mümkün değil. İkincisi takımımızın geç kurulması oldu. Üçüncüsü ise diğer takımlara oranla hakem hatalarından daha fazla etkilenen bir takım olmamız. Bütün bunlara bakarsak topladığımız puanın iyi olduğunu söyleyebiliriz. Onun dışında takım olgumuz gayet iyi, o konuda bir sıkıntımız yok. Fizik gücümüzü biraz daha artırmamız lazım. Bu maç da bizi yıprattı, şimdi iyi dinlenmemiz lazım."

Aykut Kocaman, soyunma odasının duvarlarına asılan posterlerle ilgili olarak ise, "Takım kazandığı zaman pek çok şey etkili olmuş oluyor genel bakış açınızla. Bunlar ufak tefek detaylar..." şeklinde konuştu.