Souness'tan Paul Pogba'ya sert sözler

-
Paul Pogba,Manchester United'ın ayrılmaz bir parçası olsa da, Graeme Souness ondan çok daha fazlasını bekliyor.

Paul Pogba'nın Manchester United'ın orta saha oyununu anlamaktan anlamadığı için mükemmel bir oyuncu olmaktan çok uzakta olduğunu söyleyen Graeme Souness, United'ın sıkıntılarını gidermesi için Christian Eriksen'i transfer etmesi gerektiğine inanıyor.

Liverpool'un eski yıldızı ve Galatasaray'ın eski teknik direktörü Souness, 2016'da 89 milyon sterlin karşılığında United'a geri dönen Pogba'nın, beklentilerin çok altında bir performans gösterdiğini ve ondan orta sahada ne beklenildiğini anlamaktan çok uzak olduğunu düşünüyor.

The Sunday Times'a konuşan Souness, "Paul Pogba harika şeyler yapabilir, ancak büyük bir oyuncu olmaktan kilometrelerce uzakta" yorumunu yaptı. "Bu durum, orta saha oyuncusu olmanın sorumluluğunu kavrayamamasından kaynaklanıyor" diyen Souness, "Şu anda 24 yaşında ve 89 milyon sterlin'lik bir transfer, ancak yine de bu pozisyonun gereklerini yerine getirmesi için ne yapması gerektiğini anlamıyor" yorumunu yaptı.

"Mourinho açık bir şekilde Pogba'nın oyununun özelliklerinden mutlu değil" diyen Souness, "Pogba orta sahanın ikilisinden biri olamaz. Ona güvenemezsiniz. Daha zayıf rakiplere karşı belki işe yarayabilir, ama daha güçlü rakiplerin karşısına onunla çıkamazsınız" diye konuştu.

Pogba'nın orta sahada büyük bir boşluk yarattığını savunan Souness, "Hücum bölgesinde zekice işler yapabilir, ama geri dörtlü baskı altındayken onu ortalıkta göremiyorsunuz. Tıpkı topun ardından koşan bir okul çocuğu gibi oynuyor" dedi. 

Souness, Pogba'nın yerine Eriksen'in ise United'a çok daha yararlı olacağı görüşünde. "Pogba iyi bir tekniğe, güçlü bir fiziğe ve atletizme sahip. Ancak 2016'da Old Trafford'a döndüğünden beri farklı ve gelişmiş bir Pogba görmedim. United'ın topu daha iyi saklayacak ve forvetlerini daha kaliteli besleyecek, daha iyi bir karışıma ihtiyacı var. Kısacası Tottenham'daki Eriksen gibi bir ustaya ihtiyaçları var" şeklinde konuştu.

Kaynak: GOAL.COM Yukarı