Coutinho-Barça flörtü bitmiyor!

-
25 yaşındaki yıldızın Camp Nou yolculuğuna kulübünden henüz vize çıkmasa da, Katalan ekibi Merseyside temsilcisinin inadını kırmaya çalışıyor.

Philippe Coutinho, gerçekleşmesi İngiltere transfer rekorlarını alt üst edecek olan Liverpool'dan Barcelona'ya gitmesi yönündeki ısrarını yineledi.

La Liga lideri, yaz aylarında Coutinho için kulübü tarafından reddedilen ve sonuncusu 93 milyon €'yu bulan üç teklif sundu.

Transferini talep ettiği yaz aylarından bu yana ortaya koyduğu net tavıra bakılacak olursa, Coutinho da Liverpool'a teklif edilecek meblanın, Manchester United tarafından Juventus'a Pogba için ödenen 100 milyon €'luk bonservis bedelini geride bırakmasının adil olacağı görüşünde.

Coutinho'ya yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre Liverpool, 10 numarasına iyileştirilmiş bir sözleşme teklif ederek aklını çelmeye çalıştı.

Ancak Barcelona'nın takımı onun etrafında şekillendirmeye dayalı olan uzun vadeli planı, Coutinho için Katalan ekibinin teklifini reddedilmesi imkansız bir konuma getiriyor. Anfield'da geçirdiği süre zarfında hiç kupa kazanamamış olması ve ailesinin telkinleri de, Brezilyalı yıldıza kariyerinde yeni bir sayfa açmaya borçlu olduğunu hissettiriyor.

"Kulüp her oyuncudan büyüktür"

Liverpool menajeri Jurgen Klopp, Ağustos ayında konuyla ilgili olarak; "Hayatta her şey zamanlamayla alakalıdır. Eğer teklifinizi önceden yaparsanız, planlarınızı değiştirmek ya da başka bir hamle yapmak için yeterli vaktiniz olur. Ancak sezonun başlamasına çok kısa bir süre kala böyle bir teklifle gelemezsiniz. Daha önce de söylediğim gibi: kulüp her oyuncudan büyüktür. Her şeyden önemlisi de bu. Belki de herkesin bir fiyatı vardır - ama teklifinizin zamanlaması doğru olursa. Yanlış zamanda ne mi olur? Fiyat olmaz." değerlendirmesini yapmıştı.

Katalan ekibi Liverpool'a güçlü bir teklif yaptığı takdirde, Coutinho'nun Ocak ayında transfer olması ve 2018-2019 sezonu öncesinde yeni takımına katılması ihtimali mevcut.

Barcelona'nın ve Brezilyalı oyuncunun sponsoru Nike'ın resmi web sitesinden yayınladığı ve hemen sildikten sonra konuyla alakalı sessizliğini koruduğu "Coutinho gafı"nın karşılığında Liverpool'un, dünyaca ünlü spor markasını mahkemeye vereceği iddiaları ise gerçeği yansıtmıyor, ancak an itibarıyla transferle alakalı somut bir gelişme de yok.

Kaynak: GOAL.COM Yukarı