Alanyaspor'da Karaman dönemi!

-
Alanyaspor, teknik direktör Hikmet Karaman ile anlaştı.

Safet Susic ile yollarını ayırdıktan sonra teknik direktör arayışlarına başlayan turuncu yeşilliler, Hikmet Karaman ile anlaşma sağladı.

İmza töreninde konuşan kulüp başkanı Hasan Çavuşoğlu, "İnşallah bir canlılık, hareketlilik getirecektir. Herkesin bildiği tanıdığı hocamız, bu kapasitede biridir." dedi.

Transferle ilgili bir soru üzerine ise Çavuşoğlu "İmza töreninin ardından hocamızla konuşacağız. Biz eksiklerimizi biliyoruz ama hocamızın da belirlediği eksikler varsa hep beraber gerekli çalışmaları, transferleri en kısa zamanda yapacağız." ifadelerini kullandı.

Karaman: "Transferden çok takıma odaklanacağız"

Ligin ikinci yarısının zor geçeceğini vurgulayan Karaman ise şunları kaydetti:

"Türkiye'de bazı düşünceleri değiştirmek lazım. Medyamız teknik adam veya menajerlere transferlerle ilgili ya soru soruyor ya da bilgi alıyor. Artık bunların biraz da kulüplerin yapısına yönelmeleri gerekiyor. Transfer olacaksa, bitecekse yönetim kurulunun açıklaması gerekiyor. Hocanın yapacağı iş başka. Çünkü o kadar iletişimde kalıyoruz ki işimizden uzaklaşıyoruz. Onun için transferden çok takıma odaklanacağız. İstişare yapacağız ve o sonuçta kulübümüz tarafından gerekirse açıklanır. Yani teknik direktöre gelip, 'hocam kimleri alıyoruz' gibi sorular Avrupa'da olmuyor. Bu profesyonelliği Türkiye'de yaymamız gerekiyor."

Ligde topladığı 18 puanla 13. sırada bulunan Alanyaspor, ilk yarının son maçında Antalyaspor'a mağlup olmasının ardından teknik direktör Safet Susic ile yollarını ayırmıştı.

Kaynak: AA Yukarı