Agüero Guardiola'dan memnun değil

-
City'nin sahibi Khaldoon El Mubarek'in araya girip sorunu çözmeye çalışmasına rağmen Sergio Agüero'nun mutsuzluğu sürüyor.

Agüero'ya yakın kaynaklar, Arjantinli oyuncunun Guardiola tarafından haksız muamele gördüğüne ve yakın zamanda Katalan menajerin kendisini takımdan göndereceğine inandığını belirtiyor.

Guardiola'ya yakın olan kaynaklar ise ısrarla Katalan menajerin Agüero'yla herhangi bir sorunun olmadığını, sadece her forvet oyuncusunda olduğu gibi Agüero'nun da dışarıda kaldığında moralinin bozulduğunu söylüyor.

İşin aslında ise Guardiola'nın Alexis Sanchez'e Ocak ayında imza attırmamasının nedenlerinden biri Gabriel Jesus ve Agüero'nın 9 numara rolündeki performanslarından memnun. Ancak Agüero'yu bu konuda ikna edebilmiş değil.

Özellikle Guardiola'nın geçtiğimiz sezon boyunca Agüero'dan oyununda değişiklikler yapmasını talep etmesi ve 2017 başında yerini Jesus'a kaptırması, Guardiola tarafından önemsenmediğini hissetmesine yol açtı.

Bu sezon başında ise kulübün sahibi Khaldoon El Mubarek, Los Angeles'ta Agüero'yla bir görüşme gerçekleştirdi ve Guardiola'yla arasındaki sorunun çözüleceği garantisini verdiği öğrenildi. 

Ancak son haftalarda Agüero'nun geçtiğimiz sezondan kalma bu rahatsızlığını yeniden ortaya çıktı. Bundaki en büyük neden de Guardiola'nın kulüpteki popülerliğinin her geçen gün artması. Arjantinli oyuncu, geçtiğimiz sezon Guardiola'nın taleplerini kabul etmeyen Joe Hart'ın kulüpten gönderilmesi gibi, kendisinin de gönderilebileceğinden endişeleniyor.

Ayrıca Agüero'nun Eylül ayında bir konser için gittiği Amsterdam'da trafik kazası geçirip kaburgalarını kırmasına da Guardiola'nın sinirlendiği söyleniyor. Guardiola basına bu konuda Agüero'ya herhangi bir kızgınlığının bulunmadığını söylese de, gerçekte ise bu yüzden sakatlığının ardından birkaç maçta yedek oturttuğu belirtiliyor.

Kaynak: GOAL.COM Yukarı