Soldado formayı istiyor

-
Fenerbahçe'nin İspanyol golcüsü Roberto Soldado, takımdaki günleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sivasspor karşısında oyuna sonradan girip yirmi dakika içerisinde hat-trick yaparak büyük moral bulan, ama ardından Antalyaspor maçında sakatlanarak sahalardan bir süre uzak kalacak olan Roberto Soldado, Fenerbahçe'de çok mutlu olduğunu söyledi.

Tivibuspor'a özel bir röportaj veren Soldado, "Kendimi çok mutlu hissettiğim bir kulüpteyim. Keyif alıyorum. Burada kesinlikle bir aile ortamı olduğunu söyleyebilirim. Kulübün tarihi tabii ki çok önemli. Bunu bir kenara bırakırsak, burada sevgi dolu bir ortam görebiliyorum. Herkes sevildiğinizi hissettiriyor size" dedi.

Süper Lig'i daha önce forma giydiği La Liga ve Premier Lig'le kıyaslayan Soldado, "Süper Lig'in en büyük farkı rekabet ortamı. Şu anda 14 karşılaşmayı geride bıraktık ve lig tablosuna baktığımız zaman yukarıdaki altı takımın birbirine çok yakın durumda olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda futbola, burada insanların duymakta olduğu tutku son derece önemli bir nokta. Bu durum ne La Liga'da ne de Premier Lig'de söz konusu" diye konuştu.

Fenerbahçe'deki sezon başlangıcının kolay olmadığını belirten İspanyol golcü, "Uzun bir diz sakatlığını geride bırakmıştım. Tamamen bu sakatlıkla uğraşarak geçirmiştim. Tatil böyle geçtikten sonra buraya geldiğimde %100 hazır durumda değildim. Ama bir yandan da oynayabilecek durumda olan tek forvet bendim. Ve bu durumdan dolayı tamamen hazır olmasam bile oynamak durumunda kaldım" dedi.
Daha sonra Vincent Janssen'in gelişiyle ikinci plana düştüğünü belirten Soldado, "Daha sonraki dönemde Janssen aramıza katıldı ve gelir gelmez goller atmaya başladı. İkinci plana düşmek durumunda kaldım. Ama Sivasspor maçında oynama şansı buldum. Fenerbahçe'ye geldiğimden hayalim neyse o şekilde gelişen bir maç oldu. Gerçekten çok büyük keyif aldım ve insanlara Türkiye'de biraz olsun neler yapabileceğimi göstermiş oldum. Gelecekte Fenerbahçe'de daha fazla forma şansı bulabilmek ve atabildiğim kadar fazla gol atmak istiyorum" dedi.

Soldado'nun açıklamalarından diğer önemli satır başları ise şöyle:

"Şu anki durumdan mutlu değilim"

"Janssen'in sezon başında aramıza katılması beni ilk zamanlar rahatlattı. Kendimi daha iyi hazırlayabilme, toparlanabilme ve yüzde yüzümü verme fırsatı yakaladım. Ama tabii ki şu anki durumdan çok da mutlu olduğumu söyleyemem. Çünkü ben her dakika, her maç mümkün olduğu kadar uzun süre sahada olmak istiyorum. Bu keyfi yaşayamıyorum şu anda."

"Teknik direktörümüzün bir forvet oyuncusu olması bizim için bir avantaj. Aynı zamanda ligi çok iyi tanıyan bir teknik direktör. Bu herkes için, tüm takım için bir avantaj oluşturuyor. Ayrıca rakiplerin zaaflarını son derece iyi bir şekilde bilen ve uzun yıllar futbol oynadığı için doğru şekilde analizleri yapabilen ve çok iyi bir şekilde o analizleri bize aktarabilen bir hocamız var. Bu anlamda bize karşılaşmalardan önce çok yardımı oluyor."

"Osmanlıspor maçı bizim için bir patlama noktasıydı. Üst üste iki karşılaşmanın sonunda beraberlik golünü yiyerek istemediğimiz sonuçlarla ayrılmak zorunda kalmıştık. Kesinlikle iyi duygular yoktu soyunma odasına girdiğimizde. Herkes kendini güvensiz hissediyordu. Ama diğer yandan bizi tamamıyla bir araya getiren bir maç oldu. Bir reaksiyon göstermemiz gerekiyordu. Herkes düşündüğünü söyledi, neler yapabileceğini anlattı. Daha sonrasında da olumlu sonuçlar almaya başladık."