Valbuena: Beni mutlu eden bir teklifti

-
Fenerbahçe'nin yeni transferi Mathieu Valbuena, beIN Sports'a konuştu. Fenerbahçeli yıldız Fenerbahçeli taraftarları ilk gördüğünde korktuğunu söyledi.

''Bu gerçekten çok özel bir şey. İstanbul'a geldiğimde kalabalığı gördüğümde korktum. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Ardından bende bir beklenti olduğunu anladım. Benim için çok sıradışı bir andı. Taraftarların bu ilgisi büyülü bir andı diyebilirim."

"Bu sezon zorlu hedeflerimiz var. Bu sezonun ilk derbisini Beşiktaş ile oynadık. Bizim sahamızda rakip 12 yıldır kazanamıyordu".

"Van Persie'nin büyük bir kariyeri var ama şu an sakat"

"Nisan-Mayıs ayıydı. Sportif direktör beni aradı ve benimle çalışmak istediğini söyledi. Daha sonra teknik direktör de beni aradı ve projeden bahsetti. 'Gelecek sene bizimle olmak ister misin?' diye sordu. Şartlar iyi görünüyordu. Beni mutlu eden bir teklifti. Marsilya ile anlaştığım döneme benziyordu."

"Van Persie'nin burada 3. yılı. Büyük bir kariyeri var fakat şu an sakat. Soldado ise yeni geldi. Kendilerini kanıtlamış oyuncular. Çok kaliteli oyuncular var. Bu karışımın birbirine alışması gerek."

"Galatasaray'dan Gomis ile konuşuyorum. Eskiden beri iyi tanıyorum, derbide karşılaşacağız. Vainqeuer ile de konuşuyoruz. Dinamo'da beraber oynadık. Fransız oyuncuların buraya gelmesinden memnunum."