Arda: Emre Belözoğlu gerçek bir lider

-
Arda Turan, Milli Takım'ın İzlanda ile oynayacağı maç öncesi basının karşısına geçti.

Milli futbolcu Arda Turan, Barcelona'da forma şansı bulamadığı hatırlatılarak yöneltilen "Kendini nasıl hissediyorusun?" sorusuna, "Uzun zamandır oynamadım ve kolay değil. Bu beni zorluyor. Daha önce bunu yaptım. Tekrar yapabilirim. Bazı maçları oynamak için mental olarak hazır olmak daha önemli. Yarın bu maçlardan birisi. Yarın tarihi günlerden birisi, ben de bunun parçası olmak istiyorum. Mental olarak hazırım ancak fizik olarak hazır olup olmadığımı yarın göreceğiz." cevabını verdi. 

Emre Belözoğlu'nun milli takımda bulunmasının kendisini nasıl etkilediği sorusu üzerine de Arda, "Emre ağabey, büyük bir oyuncu. Özel bir yetenek ve özel bir insan. Onun burada olmasından keyif alıyoruz. Bizim için iyi lider. Onu çok seviyorum." ifadelerini kullandı. 

Arda, takımın havasıyla ilgili şunları kaydetti: 

"Öncelikli olarak hocamıza teşekkür ediyorum. Böyle bir durumda, bu durumu kabul etmek cesaret ister. Onun cesareti bizi de cesaretlendiriyor. Hocamız kısa çözümlerle bizi bu yoldan çıkartmaya çalışıyor. Önemli bir yol katettik. Bu işi bitirebilmek için bir şans var önümüzde. Buraya kadar getirdiğimiz için mutluyuz. Başarmak için her şeyi deneyeceğiz."

Kaynak: GOAL.COM Yukarı