Kocaman ve Alper'in cezaları belli oldu

-
Akhisarspor maçında kırmızı kart gören Alper Potuk 1 maç ceza aldı. Aykut Kocaman'a ise para cezası verildi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Fenerbahçeli Aykut Kocaman ve Alper Potuk'un cezalarını açıkladı.

Akhisarspor maçında kırmızı kart gören Potuk ile maçın ardından hakem Bülent Yıldırım'ı sert bir dille eleştirilen Kocaman, PFDK'ya sevk edilmişlerdi.

TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, Aykut Kocaman'a müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 13 bin TL para cezası; Alper Potuk'a ise rakip takım oyuncusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle 1 resmi müsabakadan men cezası verildiği ifade edildi.

Ayrıca Fenerbahçe Kulübü, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 45 bin TL para cezası aldı.

PFDK'dan yapılan karar açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"FENERBAHÇE A.Ş.'nin, 29.09.2017 tarihinde oynanan TELESET MOBİLYA AKHİSARSPOR - FENERBAHÇE A.Ş. Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 45.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MİSAFİR TRİBÜNE giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu ALPER POTUK'un, rakip takım oyuncusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASIile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. teknik sorumlusu AYKUT KOCAMAN'ın, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 13.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."

Kaynak: AA Yukarı