Demirel, Galatasaraylı taraftarı affetti

-
Volkan Demirel, geçen sezon oynanan Galatasaray - Fenerbahçe maçında ayağına cep telefonu atan taraftardan şikayetçi olmadı.

Fenerbahçe'nin deneyimli kalecisi Volkan Demirel, geçen sezon Türk Telekom Stadı'nda oynanan Galatasaray - Fenerbahçe maçında bir taraftarın attığı cep telefonunun ayağına isabet etmesiyle ilgili olarak açılan davada ifade verdi.

Bir önceki celsede ifade vermeye gitmediği için hakkında zorla getirme kararı çıkartılması üzerine bugün İstanbul 3. Asliye Ceza Mahkemesi'ne avukatı ile birlikte giden Volkan, yapılan duruşmada sanıktan şikayetçi olmadığını belirterek, "Bunlar futbolda yaşanan şeylerdir. Bana müsabaka esnasında fırlatılan cep telefonu isabet etmiştir. Ancak ben sanıktan şikayetçi değilim. Davaya da katılmak istemiyorum." dedi.

Volkan'ın avukatı Mahir Işıkay ise, "Biz her ne kadar şahsen şikayetçi olmasak da sanığın 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun çerçevesinde cezalandırılmasını talep eder." dedi ve duruşma ertelendi.

İddianamede, sahaya cep telefonu fırlatan sanık Aliasker Vuran hakkında, "Spor alanlarına yasak madde sokmak, bu maddeyle spor alanlarında taşkınlık yapmak" ve "Kasten yaralama" suçlarından 9 aydan 2,5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Bir önceki duruşma ifade veren sanık Aliasker Vuran, yanında bulunan telefonu hedef gözetmeksizin Fenerbahçe ceza sahasına doğru fırlattığını belirterek, "Telefonun Volkan Demirel'e isabet ettiğini görmedim. Pişmanım. Beraatimi isterim." demişti.

Kaynak: GOAL.COM Yukarı