Galatasaray'ın gizli kahramanı: Badou Ndiaye

-
Galatasaray'ın sezon başında Osmanlıspor'dan transfer ettiği Badou Ndiaye, takımın orta sahadaki mücadele gücü olarak dikkati çekiyor.

OPTA verilerine göre; sarı-kırmızılıların ligde oynadığı 7 mücadeleye de ilk 11'de başlayan Senegalli orta sahanın performanı göz kamaştırıyor.

Ndiaye'nin Galatasaray'da en fazla ikili mücadele kazanan (54) ve en fazla çalım atan (16) oyuncusu konumunda. 26 yaşındaki futbolcuyu 15 çalım ile Belhanda takip ediyor. Ndiaye ayrıca Galatasaray'da en fazla faule maruz kalan oyuncu listesinde de 13 kez ile Belhanda ile birlikte ilk sırada...

SÜPER LİG GENELİNDE EN ÜSTLERDE

Ndiaye Süper Lig genelinde de bireysel mücadele gerektiren istatistiklerde tepelerde...

İkili mücadeleye girme istatistiğinde; Adis Jahovic (116), Arouna Kone (112) ve Trezeguet'nin (111) ardından 4. sırada yer alan Ndiaye, kazanılan ikili mücadele istatistiğinde ise Dany Nounkeu (65), Issam Chebake (59), Mathieu Valbuena (57), Juraj Kucka (56) ve Miguel Lopes'in (55) ardından 6. sırada bulunuyor.

Senegalli futbolcu Süper Lig genelinde en fazla başarılı çalım yapan futbolcular sıralamasında da 4. konumunda... Ndiaye'nin üstünde Vagner Love (23), Trezeguet (21) ve Mathieu Valbuena (17) bulunuyor. Bu istatistikte Younes Belhanda da 15 başarılı çalım ile 5. sırada...

Kaynak: Galatasaray Resmi Sitesi Yukarı