Blatt: Cedi Osman hayranıyım

-
Darüşşafaka Başantrenörü Dabid Blatt, "Cedi Osman NBA'e seçildiği zaman draft odasındaydım. Onu almaları için öneride bulundum. Cedi Osman hayranıyım" dedi.

Blatt, NBA takımlarından Cleveland Cavaliers'a transfer olan milli basketbolcu Cedi Osman'ın hayranı olduğunu söyledi.

Blatt, daha önce görev yaptığı Cleveland Cavaliers'a Cedi Osman'ı önerdiğini belirterek, "Cedi Osman NBA'e seçildiği zaman draft odasındaydım. Onu almaları için öneride bulundum. O zamanlar hayranıydım, şu anda da Cedi Osman hayranıyım. Çok iyi şeyler başarabileceğine inanıyorum" diye konuştu.

Bir başka NBA takımı Philadelphia 76ers forması giyecek milli oyuncu Furkan Korkmaz ile ilgili görüşlerini aktaran 58 yaşındaki başantrenör, "Furkan'ı çok başarılı buluyorum. NBA düzeyinde oynayabilecek bir basketbolcu olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Milli takım altyapılarında uluslararası organizasyonlarda birçok başarı elde eden oyuncusu Okben Ulubay'ın potansiyeline değinen David Blatt, "Okben, potansiyeli çok yüksek bir oyuncu. O yüzden geçen sezon buraya aldık" diye görüş belirtti.

"İyi oyuncular oynar"

David Blatt, eleştirilen yabancı oyuncu kuralıyla ilgili, "İyi basketbolcular oynar. Bu durum hep böyle olacak. Cedi Osman oynadı. Daha çok Cedi Osman bulalım" değerlendirmesinde bulundu.

Genç basketbolculara çok çalışmaları gerektiği önerisinde bulunan Blatt, "Problemlerinizi kuralların çözmesini beklemeyin, sıkı çalışın, bir şeyler feda edin, kendinizi mükemmelliğe adayın ve yarışın. Sonunda bütün amaçlarınıza ve hedeflerinize ulaşacaksınız" şeklinde konuştu.

Kaynak: AA Yukarı