Hidayet Türkoğlu'ndan bomba açıklamalar

-
Hidayet Türkoğlu, TBF CEO'su Ömer Onan ve Hukuk Danışmanı Engin Tuzcuoğlu ile EuroBasket 2017 ve gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkoğlu, EuroBasket 2017'de FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel'den yeterli destek ve ilgiyi göremediklerini belirterek, "FIBA Avrupa Başkanı'nın, kendi ülkesinde düzenlenen şampiyonada milli takımımıza destek olmasını beklerdik." dedi. Türkoğlu ayrıca, EuroBasket 2017'de kendilerini en çok üzen olayın, Türkiye'nin ev sahipliğinde yapılan organizasyondaki hakem kararları olduğunu söyledi.

Turgay Demirel konusu

Demirel'in şampiyona sırasında 12 Dev Adam'ın maçlarında tribünlerin dolmadığı yönünde açıklamalar yaptığına da değinen Türkoğlu, "Halkımız bayram olmasına rağmen salonlarımızı doldurdu. Maçlara gelen tüm sporseverlere tekrar teşekkür ediyorum" diye konuştu.

'Antrenmanlara gelmedi'

TBF Başkanı, "FIBA Avrupa Başkanı'nın haksız hakem kararlarına duyarsız kalması bizi yeterince üzerken, ayrıca bu süreçte Demirel'in turnuva sırasında 'Şampiyona gecesi için davet almadım.' açıklamalarına inanamadık. Kurum olarak FIBA ile yazışmalarda kendisini davet ettiğimiz ve kendisinden katılım için olumlu yanıt aldığımız yazılı olarak dosyalarımızda bulunuyor. Biz o gecede kendisini aramızda görmek isterdik, bununla beraber FIBA Avrupa Başkanı bir Türk. FIBA Avrupa Başkanı'nın, kendi ülkesinde düzenlenen şampiyonada milli takımımıza destek olmasını beklerdik. Gecemize de antrenmanlarımıza da gelmedi."

Hidayet Türkoğlu, 12 Dev Adam'ın İspanya'ya elenmesinin ardından 'Milli takıma zarar vermek isteyenler var' demişti.