Aziz Yıldırım'dan çarpıcı açıklamalar

-
Aziz Yıldırım, uzun süredir Fenerbahçe'nin gündeminde olan milli yıldız Emre Mor için teklifte bulunduklarını açıkladı.

Aziz Yıldırım, yeni yapılacak transferlerden Guilano Terraneo ile yaşananları, Aykut Kocaman'dan mali yapı hakkında tüm konulara açıklık getirdi.

Ntvspor'a konuşan Aziz Yıldırım "Dün Emre Mor'a da 2 milyon euro kiralama 8 milyon euro da satın alma teklifi yaptık." dedi.

Aziz Yıldırım'ın program boyunca yaptığı açıklamalar şu şekilde:

"Fransa'da bir oyuncuya 222 milyon euro veriyorlar. Finansal Fair Play'le bunun ne alakası var? FFP'yi zaten biz kendimiz istedik. Çünkü kulübü borç batağına sürüklemek istemedik."

"Çok oyuncu aldık diye UEFA bizle anlaştı diye bir şey yok. Her kulübün kendi şartlarına göre denge sağlanıyor."

"Aykut Kocaman'ın neden gittiğini bilmiyorum"

"Aykut Kocaman'ın ben neden gittiğini de bilmiyordum. Değişmeyen tek şey değişimdir. 3 Temmuz sürecinde biz direndik ama gücümüzü de tribünleri dolduran kadın taraftarlarımızdan aldık."!

"Aykut Kocaman, bu süreçte çok yıprandı ve gitti. Aykut Kocaman bu sezonki en büyük transferimizdir. Aykut Kocaman eski Aykut Kocaman değil. Kendisini her anlamda çok geliştirmiş."

"Advocaat'a oyuncularımızın değerli olduğu söylüyorduk. Ama oyuncu grubu da çıkıp reaksiyon göstermeliydi."

"4 transfer yapacağız"

"Dört tane transfer yapacağız. Daha fazla ama dört tane transfer yapacak şekilde çalışıyoruz. Parasal sıkıntımız hakikaten yok. Forma reklamını önümüzdeki hafta bağlayacağız. Bunlar da gelince bütçe belli noktada olacak."

"Bu dört transferden en az iki tanesi bu hafta gelir. Diğer ikisi önümüzdeki hafta gelir. Santrfor alacağız. Ortasahaya da bir oyuncu alacağız. Sol bek için şu an için bir çalışmamız yok. Biraz sabırla bekleyelim. Almayacağız demiyorum, alacağız."

"Santos, Lucas Lima'yı satmak istemiyor. Sözleşmesi Aralık ayında bitiyor. Ama önümüzdeki günlerde ne değişir bilemem."

"Ben Arfa'nın PSG ile bir yıl daha sözleşmesi var. Oradan 13 milyon euro alacağı olduğunu söylüyor. Ben Arfa bu parayı alırsam sonra görüşürüz diyor. Lima ve Ben Arfa için şartlar uygun olursa transfer ederiz.

"Van Persie ile ilgili hayal kırıklığımız yok. Kalitesi tartışılmaz ama sakatlığından dolayı oynayamadı. Van Persie gelmeden önce sakatmış. Terraneo bizden saklamış raporları. Sonradan öğrendik."

"Kjaer'i satana kadar bonservis ödeme sorunum vardı. Lens'i kiralamak istedik. Ama olmadı. Ama çok isteseydik Lens'i alırdık. Advocaat'ın bizde kiralık gelecekse alın ama uzun süreli almayın diye raporu var."

"Alacağımız oyuncuyu UEFA'da oynatmamayı kabullenerek transfer yapabiliriz. Oyuncu da kabul ederse bu olabilir."

"Ozan Tufan için menajerler 10-12 milyon euro getireceğiz dediler, çalıştılar ama olmadı. Ozan Tufan için hiçbir teklif gelmedi."

"Bizde spor kültürü yok"

"Kombine satışlarının 25 bini bulmasını bekliyoruz. Ortalama 30 bin taraftarı bulmayı hedefliyoruz. Biraz da iyi futbol oynarsak 35 bini bulacağımızı düşünüyorum."

"Biz de spor kültürü yok. Maça deşarj olmaya geliyorlar. O zaman da spor seyircisi olmuyor. Başakşehir çok başarılı ama tribünleri büyük takımlarla oynamadığı zaman dolmuyor."

"Dün Emre Mor'a teklif yaptık"

"Dün Emre Mor'a da 2 milyon euro kiralama 8 milyon euro da satın alma teklifi yaptık. Elif Elmas'ı 22 ya da 26 kulüp istiyordu. Ajax, Manchester ve Türkiye'den bazı kulüpler onu istiyordu. Şekip Mosturoğlu'nun 30 Ağustos'a kadar lisans işini çözmesi gerekiyor."

"Altyapıdan çıkan oyuncumuz Oğuz Kaan Güçtekin için Manchester City, 5 milyon euro teklif etti. Satmadık. Bu sezon ilk 11'de oynarsa kimse şaşırmasın. 8 numara falan da oynuyormuş."

"Yargıtay nerede?"

Ali Koç'un başkan adaylığı sorulan Aziz Yıldırım, "Yargıtay nerede? Zamanı gelince konuşuruz." dedi.

"2001 yılında bıraktığım zaman insanlar yürüdü. 3 yıllık başkanken, bir şampiyonluk kazanmışken."

"52 bin kişilik ısıtmalı stat yaptık. Bunu insanlar çabuk unutuyor. Devlet bizi örnek alıp her tarafa stat yapmaya başladı. 2008'e aday olduğumuzda iki stadı bitmiş olarak, Üçüncü stadı ise maket halinde gösterdik."

"Federasyonun istifa etmesi lazım"

"TFF Passolig'i bize zorla yaptırıyor. Ama kendisi final oynatıyor, Passolig kullanmıyor."

"Fatih Terim'i sokağa atıyorsunuz, sonra parayı ödemeyeceğim. Çocuk oyuncağı değil bu. Ödemeyeceğim, konuşacağım falan yok."

"Bugün bu federasyonun istifa etmesi lazım. Beceriksizler çünkü. Şimdi bana yine ceza verecekler, versinler."

"Türkiye'de hiç antrenör yok mu? 4 maç ne demek? Getirdiğin adamı 4 maç için mi getirdin? Getirdiysen o da yanlış."

"Barış sezonu olmaz. Herkes iyi transfer yaptı. Haksızlık olmadan iyi bir sezon yaşamak istiyorlar. Bunu hakemler ve TFF yapacak."